Vypsaná fixa má nový klip a odehraje dvě turné najednou, s Wohnout a Mňágou a Žďorp

Vypsaná fixa, foto Dan Voltěch Vypsaná fixafoto: Dan Voltěch

Vypsaná fixa, už tak známá nepřetržitým koncertováním, teď hodlá svou nezdolnost zcela potvrdit. Chystá se totiž na dvě turné, která proběhnou zároveň, a to během následujících tří měsíců.

V Prostějově odstartuje 1. března V+W turné, s kapelou Wohnout. Frontman Vypsané fixy, Márdi, k tomu doplňuje: „S Wohnoutama už jsme hráli několikrát. Pořadí vystoupení se pravidelně střídá - první kapela hraje hodinu a čtvrt. Pak nastoupí druhá a většinou hraje ještě o něco déle, protože lidi už jsou dobře nažhavení a jen tak tu druhou z podia nepustí.“

A kde se vzal nápad hrát s Mňágou a Žďorp? „To, že bychom spolu mohli vyrazit na společný akce, nás napadlo během koncertu v Londýně, kde jsme hráli s jednou slovenskou kapelou. Nějak se nám nedařilo s touhle partou komunikovat, a tak jsme si druhej den ráno u snídaně říkali - to s Mňágou by to bylo jiný.“ Slovo dalo slovo a pardubická čtveřice si s kapelou okolo Petra Fialy smluvila dvanáct koncertů. Tugedr Tůr začne 8. března v Čelákovicích.

Na iDNES.cz máte možnost zhlédnout i nový animovaný klip, kterým Vypsaná fixa doprovodila píseň Schovaná z poslední desky Detaily. „Hlavními hrdinkami jsou česká a polská au-pair, které se spřátelí v Londýně během pracovního pobytu,“ popisuje Márdi. Pochopitelně to ale nebude jen tak obyčejný pracovní pobyt. Přesvědčte se sami.

Vypsaná fixa na turné s Wohnout (V+W turné):

01/03 Prostějov, Apollo

02/03 Třeboň, KD Beseda

05/04 Jindřichův Hradec, KC Jitka

19/04 Bozkov u Semil, KD

20/04 Albrechtice u Písku

10/05 Český Krumlov, FabriČKa Fest

Vypsaná fixa na turné s Mňágou a Žďorp (Tugedr Tůr):

08/03 Čelákovice, KD

09/03 Pěnčín u Turnova, KD

13/03 Praha, Lucerna Music Bar

14/03 Praha, Lucerna Music Bar

16/03 Vysoké Mýto, M-klub

22/03 Nové Město na Moravě, KD

23/03 Jablonec nad Nisou, Eurocentrum

27/03 Olomouc, Belmondo

28/03 Brno, Fléda

29/03 Dolní Benešov, KD

12/04 Havlíčkův Brod, KD

13/04 Břeclav, KD

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.