Zagami Jericho představuje plody své výhry v Czechingu

Zagami Jericho Zagami Jericho Radek Brázdil

Kolem vycházející hvězdy české elektronické scény je najednou rušno. Zagami Jericho, výherkyně loňského ročníku projektu Czeching, vydá 10. ledna druhé album pojmenované Toxikomania. To se má nést na vlně klubové zábavy, melancholie má naopak ubýt. Novinku předjímá klip, který funguje jako průvodce hernami v Tokiu.

Klip „Invitation je pozvánkou do nového sonického světa, který Zagami Jericho stvořila,” uvádí průvodní zpráva. „Setkává se v něm jímavě jemný zpěv s repetitivním nízkobitovým zvukem, ozývá se tu pípání arkádových automatů, ale také intimní piano nebo estetika drum and bass v novém kontextu.”  V Invitation září mimo Zagami také japonská instagramová modelka Hirari Ikeda, o video se zpěvačce a producentce postaral Jaroslav Moravec.

Zagami Jericho byla zvolena vítězkou Czeching Radia Wave mezinárodní porotou, kromě podpory vzniku alba je výhra spjatá také s vystoupením na nizozemském festivalu Eurosonic Noorderslag na konci ledna. Druhé album naváže na debut City Is My Church, za který tato zpěvačka a producentka obdržela nominaci v kategorii Objev roku hudebních cen Vinyla.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.