Žižkovská noc letos překoná sama sebe, tři dny a noci bude vládnout hudba

Žižkovská noc letos překoná sama sebe, tři dny a noci bude vládnout hudba Žižkovská noc 2018

Na tři dny a tři noci se spojí kulturní podniky po pražském Žižkově a vytvoří unikátní festivalový svět. Žižkovská noc se letos koná poosmé, a to ve dnech 22. až 24. března, kdy se otevře přes padesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích.

Jedním z nejskloňovanějších jmen v programu osmého ročníku je britský tvůrce elektronických destrukcí Samuel Kerridge. „S bohatým zvukovým arzenálem není podobný snad nikomu na elektronické scéně,” uvádí pořadatelé k jeho čtvrtečnímu vystoupení, které proběhne v klubu Cross. „Energická dekontrukce zavedených pořádků a beatů, brutální sonická invaze do publika a hlavně sofistikované aranžmá proslavených live setů.”  Experimentálně laděnou stage nabídne kupodivu také prostor Praha v Brně, která v pražském Punctum vyvrcholí sobotní večer vystoupením Ingy Copeland známé z projektu Hype Williams. Ta v Praze vystoupí s projektem Lolina. S poznámkou Žižkovské noci, že jde o „experimentální pop”, se na stagi může odehrát nepředstavitelné. Návštěvníci PAFu v roce 2016 mohou barvitě vylíčit.

Vedle zahraničních umělců v programu září také ti čeští, z nichž si lze vyzobat nejméně Kalle, držitele poslední ceny Apollo, Pacino, držitele poslední ceny Vinyla, Enchanted Lands, objev roku téže ceny. Výskyt Pacino v Praze je přitom ojedinělé a dlouho vyhlížené. „Ta nahrávka je zkrátka kurevsky dobrá,” shrnují stroze pořadatelé k vystoupení, které se odehraje pod taktovkou Full Moonu v pátek. „Splněnej sen všech, co snili o syrovém diy indie rocku v tom jediném-pravém slova smyslu – ryzí nezávislosti na všechn a na všem.” Namátkou pak doporučujeme I Love 69 PopgejůNikanderRutka Laskier, HRTL, Izanasze, Lišaje anebo Ventolina. Jestliže máme dát jeden český tip za všechny, pak je jím vystoupení našich oblíbenců ±0, které proběhne které proběhne v Bike Jesus v sobotu spolu s Villages, kapelou z ranku „o těch ještě uslyšíme”, a Duklou, tedy počeštělou edicí Mayen.

Sáhodlouhý výčet jmen v těle události odkázané níže svědčí nejméně o tom, že vstupné za pětistovku účinkujících je v tomto ohledu v podstatě symbolické. Pro Pražské, popřípadě nejméně pro ty ze Žižkova, jde o kulturní událost roku. Kompletní program, který je obohacen o další multižánrové akce, nabízí stránky festivalu.

Žižkovská noc 2018, Praha – různá místa, 22.–24. 3. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.