Foto: At Bona Fide + Snoww Crystal + Colored Moth, Brno – Bajkazyl, 20. 1. 17

Snoww Crystal, Brno – Bajkazyl, 20. 1. 17 Snoww Crystal, Brno – Bajkazyl, 20. 1. 17 Nela Bártová

Ostravští promotéři Chee Chaak vyrazili na kraťoučké turné po třech městech: Vídeň, Brno, Bratislava. Do každého z měst přijely udělat pořádný šrumec kapely At Bona Fide, Pacino a Snoww Crystal. V brněnském Bajkazylu se nám dokonce dostalo bonusu v podobě německých Colored Moth. Jak vypadala komorní verze Chee Chaak Festu?

At Bona Fide – nejlepší start večírku, jaký si lze představit. Číčáci, jak dobře známo, pořádají legendární koncerty a na téhle akci měli šanci předvést, jak zní jejich vlastní rachot. Devět z deseti, příště aspoň o song navíc, prosím.

Pacino jsem slyšela z hlubin Bajkazylu, když jsem se snažila něco udělat se svou náhle pokaženou kartu do foťáku. Nevím, za co mě kdo trestal, ale díky zlaté pořadatelce se problém podařilo vyřešit. Koncert jsem však už nestihla. I přesto budu vděčná nadosmrti, ještě dlužím panáka.

Colored Moth se v Brně zastavili na své miniobjížďce po Česku mezi koncerty v Jihlavě a Plzni. Jejich nahrávky jsem naposlouchané neměla, jediné, co jsem věděla, bylo, že jsou z Berlína. Nečekala jsem nic, dostalo se mi všeho. Nářez nevyslovitelných rozměrů, německá trojice do svého vystoupení vložila energie za tři elektrárny. V uších mi hučelo ještě včera.

Snoww Crystal jsem měla možnost shlédnout na loňském Chee Chaak Festu a byl to jeden z nejintenzivnějších koncertů celého festivalu. Pochopitelně jsem byla zvědavá, zdali se téhle vídeňské partičce podaří ve mě opět vyvolat tak silné pocity. Uspěli na jedničku, ne-li lépe. Už jen světýlka kolem stage ve mě vzbudila příjemné vzpomínky na začátek loňského léta. Zpěvačka opět fascinovala svým smutně znuděným výrazem, který byl však jen zástěra pro silně prožitý projev. Přála jsem si ať to neskončí. Ráno jsme si pouštěli jejich desku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.