Foto: Story, Opava – Kostel sv. Václava, 27. 9. 19

Foto: Story, Opava – Kostel sv. Václava, 27. 9. 19 foto: #lazyexif

Audiovizuální noc Story, proslulá svým velkolepostí, intenzitou světel a strhujícími projekcemi, doputovala do Opavy v rámci MFF Ostrava Kamera Oko. Připravenými busy z Ostravy dojela spousta známých tváří, mnohé z nich šlo zastihnout i na poslední edici, přes dva roky zpět. Vděk za návrat!

Shapednoise jako jediný opravdu naplno využil zvukový potenciál využitého soundsystemu. Tohle je to Story, jaké si pamatuji. Hutné beaty, noise, basy otřásajíc vnitřnostmi. V kombinaci s fluidními projekcemi z rukou experimentálního filmaře Pedra Maiy se postaral o hluboko se zařezávající zážitek večera. Dvě velká plátna za sebou a na každém jiné vizuály. Místy prosvítající stín hudebníka při stroboskopické náloži.

Na vystoupení Swan Meat byl nejpoutavější namapovaný obraz v barokním stylu, který patří k přirozené výbavě kostela sv. Václava, kde se večer odehrával. Samotná producentka udržovala po celou dobu skvělou flow střídáním partů s užitím vokálu a tekno pasážemi. 

Je možné, že mi Antwood přišel potichu? Pro požitek jsem se musela postavit před bedny. V AV performanci s názvem Delphi občas taneční elektroniku rozetnul klavírní part, který v kostele obzvlášť vynikal. Projekce ve stylu počítačové hry byla doplněna různě protínajícími se kužely světel z dílny brněnského kolektivu Maess.

Zbytek na mě působil tak trochu nemastně, neslaně. Je možné, že to způsobilo nucené ztlumení zvuku po bezkonkurenčním Shapednoise. Ani volňásky rozdané sousedům to nezachránily. Výsledný dojem? Očekávání trochu předčila realitu, avšak kvůli půvabné atmosféře kostela sv. Václava a především vystoupení zmíněného Shapednoise a Pedra Maiy to jednoznačně stálo za to. (Nela Bártová)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.