The High Corporation, Olomouc – Jazz Tibet Club, 2. 11. 16 The High Corporation, Olomouc – Jazz Tibet Club, 2. 11. 16 Monika Abrahámová

Foto: The High Corporation, Olomouc – Jazz Tibet Club, 2. 11. 16

Koncentrace lidí v kšiltovkách nebývá v olomouckém Jazz Tibet Clubu obvykle příliš vysoká, občas je sem ale přivádějí multižánrové lahůdky, které tu a tam provětrají zdejší klasicky jazzový repertoár. Naposled je přilákalo ojedinělé future soulové uskupení The High Corporation, to samé, kvůli kterému na pomyslné „druhé straně“ klubu u zdánlivě zapomenutých neodklizených stolů posedávají distingovaní posluchači rezervovanějšího vzezření, ti, kteří intuitivní představu příznivců soulu naplňují o dost více.

The High Corporation jsou stejní jako jejich publikum. Při první vizuální konfrontaci člověk nejdřív neví, jestli se řídit etnoreferenčním lookem sympatické drobné zpěvačky, nebo spíš kšiltovkama vychillených kytaristů (kytara Michael Lužný, baskytara a synth Lukáš Mutňanský, bicí Petr Hanák), kteří ji obklopují – už při prvních tónech úvodního singlu ale všechno začne dávat smysl. Zpěvačka Ashley S. Abrman totiž představuje úžasnou kombinaci poutavého silného hlasu a perfektního citu pro rytmus, kterým dokáže neuvěřitelně komunikovat s ostatními členy kapely a udávat tak příjemné tempo celému koncertu. Hip hop a soul si nikdy nebyli bližší.

Hned na úvod zve publikum k pódiu, a ačkoli na její výzvu reaguje jen hrstka lidí, dokáže kapela ihned vytvořit příjemně uvolněnou, nenucenou atmosféru, prosycenou kvalitně odvedenou hudebnickou prací, budící spontánní vlny potlesku. Ashley hrdě představuje novou desku When I Went to School a zve na její křest, který proběhne 9. prosince ve vile Štvanice a završí první, česko-slovenské turné kapely This is not Homework. Kdyby v hudbě existovalo něco jako spontánní nenucené pousmání, vypadalo by asi nějak takhle.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.