HLUK #2: Stanislav Abrahám, mʊdʌki, Simon Whetham, Brno – Bajkazyl, 23. 10. 21

Simon Whetham Simon Whetham foto: František Dvořák

Druhou edici hudebně-diskuzního večera HLUK, který proběhl 23. října opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno, zahájila debata zaměřená na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Zúčastnili se jí dva hosté: Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu.

V hudebním program představil Stanislav Abrahám asi hodinový live-set, při němž nejdříve zahrál na své obvyklé nástroje jako jsou kameny či gong, ale zazněly i skladby z jeho loňského alba Forces. Hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka alias Mʊdʌki v téměř úplné tmě pracovala s útržky rádiového vysílání v improvizované zvukové koláži s noisovými plochami. Trio hudebníků doplnil britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham, jenž si přivezl plný stůl různých drobných nástrojů a dalších instrumentů, ze kterých vytvořil živou zvukovou instalaci.

Akce byla realizována v rámci projektu financovaného v roce 2021 z Fondů EHP/Norska, více informací najdete na této stránce. K uspořádání hudebně-diskuzní série HLUK poskytla příspěvek také Nadace Život umělce.

HLUK #2, Brno – Bajkazyl, 23. 10. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.