Na druhém poslechově-diskuzním večeru HLUK vystoupí Stanislav Abrahám, mʊdʌki a Simon Whetham

Na druhém poslechově-diskuzním večeru HLUK vystoupí Stanislav Abrahám, mʊdʌki a Simon Whetham vizuál: Kateřina Hlahulková

Série hudebně-diskusních večerů HLUK pokračuje 23. října opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno. Druhá edice bude zaměřená na experimentální hudbu, zahájí ji Stanislav Abrahám s live setem zahrnujícím pro něj typické nástroje jako je gong, kameny a fujara.

Abrahám jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, live cinema či rozhlasových pořadů, poslední dobou se věnuje také muzikoterapeutické praxi. V jeho živém vystoupení zazní i skladby z autorského alba Forces (2020), které je stvořené z ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek.

Druhou účinkující bude sound-artová umělkyně mʊdʌki. Hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka pochází z běloruského Minsku, nyní je však usazená v Ústí nad Labem. Je součástí místní skupiny phonon, která se zaměřuje na experimentální, elektroakustickou hudbu a kvadrofonické hudební večery. Mʊdʌki vytváří zvuková díla, v nichž pracuje s ambientními plochami, field recordings, drone music, improvizací a její live set slibuje dynamičtější, hlučnější polohy s poryvy radio noisu. 


Hudební program doplní britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham, jenž do Brna přijede z Rakouska. Jeho tvorba je založena na využití sonické aktivity jako hrubého materiálu pro kreativní práci. Používá zvuky okolního prostředí a ke zkoumání a objevování méně nápadných až obskurních zvukových fenoménů uplatňuje celou řadu metod a technik. Prostor a objekty uvnitř jeho instalací či performancí se pro něj stávají nástroji určenými k hraní. Od práce s terénními nahrávkami a průzkumu akustických kvalit prostoru a rezonance objektů Simon Whetham komponuje a předkládá imerzivní koláže, jež jsou meditativní a přesto provokují.

Celý večer zahájí od 19:00 diskuze, která se tentokrát zaměří na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Hosty debaty budou Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu.

Hudební platforma AlterEcho je součástí projektu podpořeného v roce 2021 z Fondů EHP/Norska, podrobnosti najdete na této stránce. K uspořádání hudebně-diskuzní série HLUK poskytla příspěvek také Nadace Život umělce, která umožnila vznik akce a realizaci první edice v prosinci 2019.

HLUK #2, Brno – Bajkazyl, 23. 10. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.