Space-out Sleepover Night Space-out Sleepover Night Andrej Nechaj / Alžběta Diringerová

Jak to mám nazvat… Space-out Sleepover Night #2

Cestovní kancelář kolektivu AVA provází po hvězdných drahách nebo zemských norách s železnou pravidelností. Jejich túry za světlem na konci tunelu jsou akci od akce hloubavější, podmanivější a především bližší. Ani nepřipravený člen turnusu neprojde tunelem bez zamyšlení a vnitřního pohnutí. AVA s každým výmykem poskočí dopředu a laťku posunou výš.

Přespávačka v parku Anthroposu logicky byla jedním z těch náročnějších výmyků. Není to poprvé, co tak AVA kolektiv natáhl své ruce a spojil síly se spřízněnou skupinou Kávéeska, lidmi z festivalu Uprostřed a hromadou dalších přátel. Tato komunitní konstelace je sice až to druhé, co se člověku během prodlouženého dne konstantně připomínalo, ale to je ostatně znakem, že to, co mělo být potřeba, bylo k dispozici. Postarat se o stovku možná dvě lidí ve veřejném parku, s ohledem na životní prostředí a blaho všech, se prostě neuděje jen tak.

Podívejte se na galerii ze spřízněné akce, která se konala o den dřív: Luční přespávačka, Hradec Králové – NUUK, 10. 8. 18
Pod hvězdami je každý eskapismus správný. Nutno podotknout, že svým způsobem eskapická byla akce i pro hosty, neboť si někteří z nich mohli odskočit od svých klasických rolí, aby objevili role nové. To platilo minimálně pro Plasta z NONA Records a z řad organizujících i pro Matěje s Martinem alias Sky to Speak, resp. Ssnurssla. V rámci tribální panorámy, k níž se všichni z nich rádi a často po večerech vrací, se tentokrát spojili nad kresbou jednoho velkého sonického plátna. I k němu přizvali hosty, ať už Adama Hrubého jako přísedícího šamana, tak atmosférické výtvarníky z Francie (Magnétofonique, Les Halles), Finska (Celestial Trax) nebo Optical Frameworks ze Zlína. A další.

Paleta zvolených barev byla neskutečně rozmanitá, nikoli však rušivá. Kdo chtěl spát, ten spal, kdo si chtěl raději povídat, ten si povídal. Tak jako tak, sonické plátno bylo k ránu už hotové, protože do rozbřesku se již začaly vkrádat rytmy a lámat beaty. Jak řekla jedna cestující po jejich posledním úderu v deset ráno (který již všechny vyrušil ať už ze stydlivého nebo pořádně rozvláčného tance), „nejlíp se tancuje ráno, noční párty jsou lame”.

AVA uvádí: Space-out Sleepover Night #2, Brno – Anthropos, 11. 8. 18

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.