Ukrajinští friends – Stoned Jesus v Brně

Stoned Jesus Stoned Jesus

V pondělí 22. října jsme mohli zažít v brněnském Kabinetu Múz „friendly ukrainian assault”, jak poznamenal frontman předkapely Somali Yacht Club. Sál byl zaplněný od začátku jejich prvního songu a na slavnější Stoned Jesus přibylo do davu už jen pár opozdilců. Set prvně jmenovaných byl poměrně krátký na to, aby diváky stihl rozdivočit, nicméně kapela tento fakt i vlažný ohlas při uvedení jejich největšího hitu Loom brala s nadsázkou.

Pro Stoned Jesus už bylo publikum rozehřáté, kolíbalo se ve vlnách hutných kytarových riffů a vzduchem se míhaly vlasy metalových fanoušků. Mezi písničkami sázel kytarista Igor Sidorenko možná až moc vtípků a hvězdných gest, ale když se na to dívám zpětně, asi to působilo docela friendly, jak hlásili jejich předskokani. Z celého koncertu celkem očekávaně nade všechny vyčnívala hitová šestnáctiminutová I'm the Mountain. Doteď obdivuji čistotu a rozsah zpěvákova hlasu, který mě na živém koncertě překvapil ještě více než v nahrávkách. Naopak – škoda bylo téměř neslyšitelných vokálních partů bubeníka Dmitryho Zinchenka, který sice publikum nebavil průpovídkami tak jako Igor, přesto se zdálo, že se celý koncert drží, aby se nerozesmál. Ani poslední z tria, basák Sergii Sliusar, se nedal přehlédnout, ačkoliv moc nemluvil a po většinu koncertu mu bylo stěží vidět do obličeje. Je ale spolu s Igorem zakládajícím členem kapely, a to z něj dělá jakéhosi němého frontmana, ke kterému se chtě nechtě stáčí všechny hlavy. A právě on svými tichými dialogy s publikem dotváří celý dojem z živých Stoned Jesus.

Oba koncerty jednoduše nebyly pouze o hudbě, ale také o jakémsi milém napojení se všech přítomných na kapelu a příjemné atmosféře, do které se celý sál samovolně ponořil.

Somali Yacht Club + Stoned Jesus, Brno – Kabinet Múz, 22. 10. 18

           

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.