The Tallest Man on Earth aneb Mississippi teče i za polárním kruhem

Jestli Kristian Matsson aka Tallest Man on Earth v něčem blafuje, jsou to jen dvě věci. Zaprvé není nejvyšším člověkem na zeměkouli. Podle fotek a videí ho hádám tak na metr osmdesát. Za druhé to není Američan, ale Švéd.

Seznamte se: Grimes

Jak už jste si mohli všimnout ve včerejším reportu kolegy Milana Bachana z pražského Electronic Beats Festivalu, jméno kanadské zpěvačky Claire Boucher, respektive její přezdívka Grimes, je v posledních měsících skloňována takřka všude.

Seznamte se: Howler

Kytarovek není nikdy dost. A zejména takových, které zní osvědčeně, ale mají v sobě potenciál rozvíjet se vlastním směrem. Můžete namítnout, že Howler jsou americká kopie Razorlight. Na první pohled a poslech možná. Ale když jim dáte šanci...

Mark Lanegan - chmurný hudebník s bluesovou duší

Za necelý týden se v Praze představí americký zpěvák a písničkář Mark Lanegan, jenž se zde chystá propagovat svou letošní novinku Blues Funeral. Té předcházela takřka dekádu trvající pauza...

Seznamte se: First Aid Kit

Fanoušci tradičního folku by měli zbystřit své smysly – z chladných severských lesů si totiž v těchto dnech začíná prosekávat svou cestu sesterské duo First Aid Kit.

Poslední dva žijící Brouci: Ringo Starr

Před dvěma týdny jsme se detailně zaměřili na post-beatlesáckou kariéru Paula McCartneyho a nyní stejně pohlédneme i na dalšího dosud žijícího člena z legendární Fab-Four.

Seznamte se: Ed Sheeran

Pokud někdo dosud dělil svět pop music na dvě části, měl by pomalu začít uvažovat nad tím, že tahle bipolarita dále není možná. Snad dříve platilo, že na jedné straně tu byly hvězdy typu Lady Gaga s velkým produkčním týmem za zády...

Seznamte se: Other Lives

Kvůli dnešnímu přesycenému trhu je mnohdy velmi obtížné zaujmout širší škálu posluchačů a pokud nežijete zrovna v epicentru hudebního dění, situace je ještě o to složitější - své by o tom mohlo vyprávět i mnoho českých kapel.

Poslední dva žijící Brouci: Paul McCartney

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr si od svých rozverných počátků vytvořili během let kultovní status a když se koncem roku 1970 definitivně rozpadli, miliony lidí z celého světa kromě truchlení také netrpělivě očekávali, jakou cestou se hudebníci vydají.

Reakce z redakce 2011: koncerty, festivaly a promotéři

Konečně se dostáváme do finále naší čtyřdílné redakční bilance loňského roku. Po albech, objevech a zážitcích se závěrečný díl věnuje živé muzice - koncertům, festivalům a jejich promotérům.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.