Echolokátor: Daniel Spaleniak – Back Home

Daniel Spaleniak Daniel Spaleniak https://www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Polsko, Łódź. Právě odtamtud zní hudba Daniela Spaleniaka. On sám ji charakterizuje jako kombinaci alternativního rocku, folku a blues, zapomíná ale dodat, že jde o skladby napěchované lákavě potemnělou atmosférou.

Příkladem může být píseň Back Home. Daniel si tady střihl „duet“ s éterickou Katarzynou Kowalczyk z Coals (kteří našemu Echolokátoru také neunikli). Propojení dvou protikladných hlasů a jednoduché opakující se melodie vytváří podmanivou a neodolatelnou nabídku přehrávat si to stále znovu a znovu.

Nejen uši, ale i oči se můžou rozplývat. Významný podíl na vizuálním doprovodu má fotografka a filmařka Weronika Izdebska (aka ovors). Pokud vaše duše tíhne ke kouzlu severských krajin, tohle se vám bude líbit.

Pro každého, kdo se na první poslech zamiluje, tady jsou dobré zprávy. Daniel vydal už dvě EP – Twenty Minutes Break a Memories a dvě dlouhohrající desky Dreamers a Back Home, právě na té poslední z letošního března najdete zmiňovanou skladbu. Jeho tvorba dokonce prorazila i do dvou amerických seriálů (Elementary, The Path), což se v blízkých končinách nestává úplně běžně.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.