Echolokátor: Libertae – Layers of Irony

Echolokátor: Libertae – Layers of Irony

Nebyla to nejdůkladnější rešerše v dějinách internetu, ale nějakou chvíli jsem dohledáváním informací o elektronickém projektu Libertae strávil. Moc toho však k dispozici nemám. Dalo se to očekávat, vysoká dávka anonymity ostatně k internetovým projektům patří. Prague, post-internet, vaporwave, experimental, ambient. To všechno jsou tagy, které najdete i na jeho bandcampu. Co tam explicitně napsáno není, je informace o tom, jak to zní. Spolier alert – epesně.

Nová scéna, pražské ulice a ve tmě znějící chorály, postupně dobarvené tepajícím beatem. Napětí roste a údery se tříští o sebe navzájem. Netrvá to dlouho a struktura se začne bortit, až se úplně rozpadne. Velkolepý návrat a doznívající chorály.

Nejedná se o hudební revoluci, ale o neokázalou poctivost a zručnost. Schopnost adekvátně dávkovat emoce. Jak by řekl klasik, Libertae nevykazuje stopy horečnatý snaživosti, tolik otravný u fracků, který na to jednoduše nemaj.  A toho je potřeba si vážit.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.