Echolokátor: Mark Pritchard – Beautiful People (feat. Thom Yorke)

Echolokátor: Mark Pritchard – Beautiful People (feat. Thom Yorke)

Pokyny zastupujícího labelu k poslechu nadcházejícího alba Under The Sun jsou jasné, a přeci v uspěchané době krapet troufalé – poslechnout naráz. Beautiful People, novou skladbu Marka Pritcharda, provází tklivě snová flétna a tlumené bubnování, obohacené zjitřujícím hlasem zpěváka Radiohead. Britský producent, v současnosti usazený v Austrálii, si netyká s Thomem Yorkem a jeho něžným a typicky hravým hlasem poprvé, na remixovém albu jejich posledního The King of Limbs (2011) nakonec měl rovnou dvě skladby – jednu pod pseudonymem a druhou pod svým vlastním jménem, které od té doby používá především. A zatímco okolo nového alba Radiohead se víří spíš jen zvěsti, třebaže jsme ujišťováni, že tvorba má být v plném proudu, Pritchardova vize je zřetelná.

„Je to osobní skladba o ztrátě, beznaději a chaosu, ale její poselství spočívá v lásce a naději,” uvádí producent podepsaný pod Warp Records. „I smile careful / beautiful people / to know you're there / I smile careful / I can't go back.” Ve světě Marka Pritcharda se slunce topí pouští, která se lomí modrozelenými řasami moře. Je to pohled ztvárněný psychedelickou paletou, jejíž měkce barvité spektrum ztělesňují ostré hrany přírodních motivů, které se rozpíjí v takřka geometrické objekty. Podlehnout zacykleným skladbám, potopit se, není nijak obtížné.

Formálně debutové plnohodnotné album Under The Sun vyjde 13. května. Kromě Yorkea jím má proplout i Bibio, Linda Perhacsová a Beans.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.