Resina Resina Kamila Chomicz

Echolokátor: Resina – Tatry I

Gdaňskou postklasickou školu sledujeme se zájmem. Předloni nám učarovalo sbližování komorních kompozic a kradmé elektroniky z pera Stefana Wesołowského, nyní se necháváme pohltit abstraktní hudební krajinomalbou cellistky Karoliny Rec schovávající se pod monikerem Resina.

Karolina nedávno z Varšavy, kde se v posledních letech usadila, dolétla až pod křídla významného labelu FatFat Records, u něhož jí brzy vyjde eponymní debutová deska v rámci vydavatelské větve 130701, která v minulosti vyslala například alba Maxe Richtera či Jóhanna Jóhannssona. Tatry I budiž první vlaštovkou z Karolininy prvotiny.

Sedmiminutová minimalistická skladba hmatatelně poodkrývá Karolinin rukopis. Za pomocí loopingu a reverbů do sebe splétá jednotlivé vrstvy violoncella, a vytváří tím lyrickou meditativní mozaiku, která, působíc svým názvem, za zavřenýma očima asociuje vysokohorský vítr vířící kolem zamlžených tatranských vrcholů. V mnohém může Resina připomenout svého polského kolegu-vizionáře Jacka Mazurkiewicze aka 3FoNIA, Resina je jen o něco něžnější, subtilnější, ucelenější. 

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.