Echolokátor: Vertikal – Predestined to Fall

Echolokátor: Vertikal – Predestined to Fall

Když se řekne Vertikal a post-metal, jako první asociace všem nejspíš naskočí legendární Cult of Luna. Vliv jejich hudby na zvuk brněnské čtveřice je nepopiratelný. Ostatně i jejich logo k šesté desce švédských metalistů nepřímo odkazuje.

Jakkoliv zkoušet začali již před pár lety, první desku s prozaickým názvem One vydali teprve nedávno, konkrétně koncem loňského listopadu. Mísí se na ní čistý vokál s dřevním growlem, klidné vybrnkávané pasáže s metalovým uragánem a celé to prostupuje mluvené slovo z filmů.

První a zároveň nejdelší skladbou budiž Predestined to Fall, která zároveň dobře slouží jako ilustrace toho, o čem hudba Vertikal je. Otevírá ji McConaugheyho (Rust Cohle) proslov o smyslu života a postupně gradující kytara. S konstatováním „our future is lost“ již hoří ohně apokalypsy naplno a zdi se bortí pod nánosem nemilosrdné riffáže. Nadcházející uklidnění pak pouze vytváří prostor pro ještě brutálnější závěr.

O tom, že se vskutku jedná o kapelu, kterou se vyplatí sledovat, se můžete přesvědčit nejen na jejich Bandcampu, ale také osobně. Již 14. února totiž zahrají v brněnském Kabinetu Múz společně s Throne a TarLung.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.