Ostře sledované songy: Arca – Now You Know

Křehce a nečekaně převratnou faunou provází Arca, producentské zátiší Alejandra Ghersiho, pravděpodobně čtyřiadvacetiletého Brita s venezuelskými kořeny, obklopeného superlativy a tajemstvím. Naděje přisouzená produkcí čtyř skladeb na Yeezus, loňského hypnoticky drásavého alba Kanye Westa, se letos zvýraznila na nezvykle vášnivém debutu FKA twigs a na závěr roku se zvěstuje se Xen, opojně přelétavým soundtrackem, u něhož se s žánry nesnadno vymezuje, načež se s noblesou před počinem roku pokloní.

Jestliže debut fakticky představuje patnáct androgynních úkazů, uvnitř se rozevírají květy v exponenciálních řadách, uzavírají se a rozevírají za jiných teplot v lehce odlišných odstínech. Arca nabízí hranice – underground rozčísne mainstream –, klimbavou esenci ruchu světa, kde se tančí v nezaznamenatelné podobě, probouzející se, dráždivě bržděné, katalyticky ošemetné. A Jesse Kanda zas a znovu dosvědčuje výjimečnost svého umění adaptace, když otevírá Xen s Now You Know ve víru vrstveně exponovaných ohňostrojů, táhlých a rozmáchle mlžených, výbušně světélkujících scenérií, básněných na temném pozadí ticha.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na naše facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.