S příchodem března, došlo na odtajnění kompletního line-upu Donaufestivalu 2020, který svou reprezentací současné experimentální hudby nevybočuje z vysoce nastaveného standardu let minulých.
„Chci být strojem,” tvrdil Andy Warhol. V současném světě technologií působí algoritmy jako nevědomí jedenadvacátého století. Název románu Iana McEwana vyjadřuje propojení člověka a stroje: Stroje jako já. Stroje jsou jako my – a mají nás rády. Je tento afekt také hrozbou? Na tyto a další otázky spojené s technologiemi a jejich vlivem na společnost se bude formou současného umění snažit hledat odpovědi nastávající ročník dolnorakouského Donaufestivalu, také tentokrát proběhne na sklonku dubna.
Euforické extrémy, neobvykle pojaté koncerty a releasy hudby, tolik na začátek, aby bylo jasno, že s ohlášeným koncem koncertní série Silent_Night aktivity neutichnou – síly se akorát upnou jiným směrem.
Apokalyptická a meditativní. Hudba Amenry, belgického kytarového kultu, pracuje s konceptem krásy a zmaru, které dynamicky staví proti sobě a umocňuje tak jejich dopad. To se nezměnilo anis jejich předloňským albem, kde Amenra piluje svůj rukopis k dokonalosti. Ryzí formy dosahuje jejich mše až naživo a právě jednu z nich odslouží v pondělí 11. listopadu v Brně.
Poslední prima sezóna Prahy v Brně. Smutná zpráva o ukončení fungování zásadního kulturního prostoru přišla jen pár dní před konáním Genot Centre Night, jednou z akcí průběžného festivalu Vinyla.
Již devatenácté pokračování nejlevnějšího Airbnb v Praze se po letní pauze (vyplněné koncertem na Třebešínském velodromu) vrací v pátek 20. 9. do prostoru pražského Ponce.
Je to už taková příjemná rutina. Skončí léto, přijde září a Lunchmeat nabyde konkrétní podoby. Za devět let existence vyrostl audiovizuální projekt zaměřený na současnou hudbu a nová média do rozměrů téměř týden dlouhé přehlídky aktuální elektroniky.
Vzpomínky na koncert v kostele před deseti lety, články v Respektu, citace Guardianu. Hype kolem koncertu Sunn O))) v Arše byl adekvátně masivní a k dokonalosti už chybělo snad jen promo v Sama Doma. Holt zakladatelé žánru a kultovní postavy experimentální scény nejezdí do Prahy každý den. Kór s tak výborným supportem v podobě Frederikke Hoffmeier alias Puce Mary.
Tradiční přehlídka současného audiovizuálního umění ukrytá mezi rakouskými vinicemi pokračuje v odhalování chystaného programu. Společně s oznámením nových umělců otevírá také možnost nákupu jednodenních lístků. Kremže jako mekka kultury pro rok 2019.
Již od svého vzniku v roce 2003 představuje Supersonic v anglickém Birminghamu špičku současné experimentální hudby a umění. Svou unikátní atmosférou, pestrou skladbou umělců, ale také výbornými workshopy, výstavami či lekcemi doom jógy. Letošní ročník proběhne o třetím červencovém víkendu, konkrétně 19.–21. 7., a pořadatelé již teď vytasili nemálo zajímavých jmen napříč žánry.