Donaufestival 2019 nabývá jasnějších kontur

Lucrecia Dalt Lucrecia Dalt

Tradiční přehlídka současného audiovizuálního umění ukrytá mezi rakouskými vinicemi pokračuje v odhalování chystaného programu. Společně s oznámením nových umělců otevírá také možnost nákupu jednodenních lístků. Kremže jako mekka kultury pro rok 2019.

K již dříve avizovaným Arabrot či Giant Swan přibyl o prvním víkendu koncert dancepopové dekonstruktérky Holly Herndon či českému publiku důvěrně známý dronař Aidan Baker s projektem Nadja, jehož styl vlastními slovy popisuje jako dreamsludge. Kromě novinek na hudebním poli přinese první víkend také video instalaci alžírského umělce Mohameda Bourouissy či výstavu Jonase Staala. Druhý víkend pak doplní abstraktním ambientem Lucrecia Dalt, respektovaný label PAN zastoupí Eartheater, jejíž album IRISIRI okupovalo vrchol snad každého relevantního top listu za rok 2018 a chybět nebude ani exkurze do tropů lo-fi/dubu z Glasgow zprostředkované Grim Lusk. Stálicí z řad nehudebních budiž performance Thomase Melleho.

Jednodenní lístky začínají na třiadvaceti eurech, a pro stále nerozhodnuté existuje datum finálního konsenzu – sedmého března odhalí Donaufestival svůj kompletní program se vším všudy.

Donaufesitval 2019, Kremže (AT) – Rakousko, 26.–5. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.