Už čtrnáctý ročník nezávislého festivalu Fotbal proti rasismu se uskuteční 13.– 14. května ve Věžničce u Jihlavy. Součástí akce je amatérský fotbalový turnaj, v každém pětičlenném týmu může být jen jeden profesionální hráč.

Bajkazyl Brno pořádá další benefiční akci, v níž spojuje iniciativu Food Not Bombs a hudební program Noise Not Bombs. Tentokrát podpoří kromě kolektivu, který přináší teplé jídlo lidem v nouzi, také studentský spolek Medici na ulici, sdružující budoucí zdravotníky. Obě organizace spojuje zájem o bezdomovectví a pomoc všem bez rozdílu.

 

Třetí edice brněnské nezávislé iniciativy Æntity.One.Default ve spolupráci s kolektivem Vitamin 61500 propojí 13. května v nevšedních industriálních prostorech současné vizuální umění s elektronickou hudbou. Pětici live a dj setů doprovodí umělecké instalace či videa studentů a studentek Ateliéru Video při FaVU VUT.

Ania, Aga a Justyna – zpěv s kytarou, basou a bicími. Tak jednoduché to je, aby vznikly Szklane Oczy. Trojice dívek hraje rock inspirovaný polským punkem, romantickou poezií a psychedelií.

Původem irský elektronický producent Sega Bodega míří do Česka. Nejdříve představí svou novou tvorbu 11. května na brněnské Flédě, o dva dny později pak vystoupí v pražském klubu Fuchs2, v obou městech půjde o živou premiéru.

Směsici DIY přístupů a post-punkové dravosti v sobě snoubí nizozemská kapela Combo Qazam, která se v Česku představí hned na několika zastávkách. Naživo zazní jejich temné vokální harmonie podpořené výraznou rytmikou nejdříve 10. května v olomouckém Letním kině s podporou Fat Old Donald.

Talaqpo je soubor, který tvoří skladatelka a improvizátorka Lucie Páchová, houslista Milan Jakeš, bubeník Jan Chalupa, cellista Šimon Marek a kontrabasista Luan Gonçalves. Jejich připravované eponymní album je inspirováno zvuky, písněmi a zejména příběhy zaznamenanými během cest po východní Africe a při setkáních s komunitami v Ugandě, Tanzánii a Zambii. Na desce, jež digitálně vyjde na labelu Ma Records, se podílel také hostující Vojtěch Procházka, který do ní vnesl specifický sound analogových varhan Vermona ET 6-2.

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A v případě, že jdete s Robertem Washingtonem, to platí dvojnásob. Tak uvádí brněnští Panoptikum, známí tvorbou na pomezí divadelního představení, undergroundových kořenů a psychedelických vlivů, nové album Mantichora, kde je záporná postava „docela obyčejného chlapa, který to v životě tak trochu přepísk...“ ústředním motivem.

Dva roky po debutu Slunovrat přichází Chief Bromden s čtyřpísňovým EP, kde dali studiovou podobu novým písním, které už delší dobu hráli živě na koncertech. Noise Forever je dílem, na němž se skladatelsky podílela nová sestava kapely, obohacená už dříve o zpěváka a textaře Štěpána Pařízka a později také o baskytarovou posilu Honzy Čapka.

Brno Contemporary Orchestra s každým koncertem navštěvuje spolu se svými posluchači a diváky nějaké nevšední, netradiční místo – minimálně pokud jde o hudební představení. Soubor v posledním roce hrál například v pádové zkušebně Leteckého ústavu při brněnské VUT nebo přímo pod modelem mamuta v muzeu Anthropos. Tentokrát zavede účastníky koncertu pár kilometrů za město, konkrétně do jeskyně Výpustek.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.