Amplitudy je volná série koncertů alternativní a nezávislé hudby, která skrze kavárnu Prostor přináší do Boskovic slovy organizátorů „aktuální výkmity a rozkmity hledačů nových hudebních cest –⁠ ať už přicházejí ze směru avant nebo post.“

V podstatě kamarádská akce Na Salaši je „pokusem o realizaci kulturního setkání, jež se bude opírat o pestrý hudební program, útulné zázemí, kvalitní zvuk nebo chutnou kuchyni a šikézní bar.“ Takto ji uvádějí sami pořadatelé, kteří jsou skoro polovinou kapely Chief Bromden. Lubomír Příkaský je členem týmu Besedy u bigbítu a spolu se Štěpánem Pařízkem se rozhodli obohatit krásné prostředí Salaše Travičná nedaleko Tvarožné Lhoty kulturním setkáním, které zahrne koncerty, autorské čtení a výstavu obrazů. Posláním akce, plánované na sobotu 4. září, je však také akcentovat vztah člověka k přírodě.

Vídeňská temně ambientní dvojice PRIVAT jsou Robert Pawliczek a Robert Schwarz, kteří letos debutovali u nezávislého labelu ALTER deskou Ein Gedachtnis Rollt Sich Auf Der Zunge Aus. Promítá se v ní organická směs repetitivní elektroniky, industriálního chladu, zájmu o field recordings, počítačovou hudbu i vizuální umění.

DIY festiválek ve Vrbně pod Pradědem měl být jednou z prvních akcí letošního léta. Pozdní rozvolnění po dlouhé pandemické uzavírce ale nakonec dovedly pořadatele k přesunutí termínu na 11. září.

Areál bývalého obilného sila v ulici Za Škodovkou v Hradci Králové se znovu otevírá uměleckým a kulturním intervencím. Od soboty 21. srpna se tu po celý týden koná projekt s názvem SÝPKA 2021, na kterém se podílí hradecká značka MENU. Součástí programu jsou autorská čtení, projekce, koncerty, divadelní představení, výtvarné dílny, ale také diskuzní panel nad budoucností tohoto objektu, který v nedávné době unikl demolici.

SOUTĚŽ. Třpytiví Bert & Friends, maskované polské duo RSS B0YS, Hugo Toxxx a nově také ukrajinský producent Etapp Kyle. Máme pro vás 3 vstupenky na festival Rosnička 2021.

Jmenujte alespoň jeden český hudební projekt, který již v minulosti vystoupil na festivalu Rosnička, a zároveň alespoň jeden jejich člen je silně spjat se Svitavami. Odpovědi čekáme na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do středy 25. srpna (včetně).

Už potřetí se v kutnohorské Galerii Středočeského kraje (GASK) uskuteční jednodenní festival A Day of Sound kurátorovaný hudebním publicistou Pavlem Klusákem. Prostor se věnuje současnému umění, stejně tak znějící program akce je orientován na experimentální a nezávislou hudbu. Vše se odehraje ve specifickém prostředí interiérových scén a ústředního zahradního pódia v areálu barokní jezuitské koleje.

Transforma se od svých počátků v roce 2016 snaží o symbiotické navázání na táborské kulturní podhoubí se zapojením širších scén z Česka i zahraničí. Místní základna nezávislé hudby a komunitního ducha se jmenuje Cesta. Jde o starý mlýn s bohatou tradicí různých alternativních uměleckých aktivit.

Brněnský Bajkazyl povstal z popela a přes léto rozhodně nespí. Ve středu 4. srpna se tu uskuteční už druhá letošní benefiční akce v režii Mad Duck Booking a spřízněných kolektivů, které se postarají o hladové žaludky všech přítomných. Nedávno se díky veganským burgrům sbíraly příspěvky na podporu organizace Ciocia Czesia pomáhající polským ženám s legálními potraty. Nyní půjde o akci pro Limity jsme my, tedy neziskovku, která se zaměřuje na prosazování klimatické spravedlnosti. Kritizují především těžbu a spalování uhlí v České republice. 

Poslední srpnový víkend bude kromě dalších akcí patřit 24. ročníku Respect Festivalu – přehlídce world music, která se prezentuje jako „zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa“.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.