Artur Rojek s Kwadrofonik na OFFu představí Badalamentiho symfonii

Angelo Badalamenti Angelo Badalamenti

S návratem kultovního Městečka Twin Peaks dochází i na návrat neméně působivého hudebního doprovodu, o který se Davidu Lynchovi stará Angelo Badalamenti. Ten se ve třetí sérii seriálu nese na snad ještě podivnější vlně, neboť hudby je sice poskrovnu, ale vašim snům opět zavaří. Na polském OFF Festivalu dojde na jedinečnou nostalgickou výpravu, když se Artur Rojek spolu s Kwadrofonik vrhnou na Badalamentiho Industrial Symphony No. 1. Ta je přitom fanouškům někdejšího soundtracku Twin Peaks dobře známá.

Artur Rojek, v jedné osobě zakladatel OFFu a zpěvák Lenny Valentino, zastoupí něžný hlas Julee Cruise a za zády mu budou stát Kwadrofonik, tedy jedna z výrazných současných polských skupin. Symfonie s podtitulem The Dream of the Broken Hearted na letošním ročníku katovického festivalu zazní v plné šíři, dojde tedy slovy organizátorů na příběh o lásce, samotě a temnotě, který bude zpestřen tradičním rukopisem Kwadrofonik (piána, marimby a syntetizátory). 

Dodejme, že v rámci přátelství OFFu a slovenské Pohody se letos nabízí cenově výhodný balíček zahrnující oba festivaly. Na OFFu budou zářit dále třeba PJ Harvey, Feist, Swans, Talib Kweli a na Pohodě namátkou M.I.A., Alt-J, Solange, Slowdive, Future Islands.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.