Blue Bird Festival čeká jedenáctý ročník, lo-fi, folk a poezie v čele s Ariel Pink

Ariel Pink Ariel Pink

Tři dny na konci listopadu zve vídeňský klub Porgy & Bess na ojedinělý festival, který loni oslavil jubileum. Letos tomu nemá být jinak, Blue Bird festival, zaštiťovaný Vienna Songwriting Association, má v plánu posouvat hranice folku, lo-fi popu a poezie pojedenácté. Tentokrát proběhne rakouský festival v době 26.–28. listopadu. Tři večery, třináct jmen.

V čele line-upu bude stát kalifornský chameleon, pěvec a eklektik Ariel Pink, který zahraje hned první den a jehož bohatou tvorbou ožila před nedávnem Praha. Na Blue Bird festivalu lze čekat kromě jeho loňského a ve všech důležitých žebříčcích připomenutého pom pom i nahrávky s jeho kapelou Haunted Graffiti. Vlastní pravidla popu a přiměřená míra kontroverze obklopuje umělce, jehož účes je nevyzpytatelný jako kdysi ten Davida Bowieho.

Ariel Pink tak začne tři pestrobarevné dny, během nichž se dále představí třeba Giant Sands, „praví epigoni alternativního country”, Chloe Charles, která nabídne atmosféru jazzové beat generation říznuté současným folkem, či Lola Marsh, s níž má dojít i na omamná šedesátá. Po omamném čtvrtku vše vyvrcholí s Villagers. Tito Irové se s letošním albem Darling Arithmetic v Rakousku ukáží poprvé, u nás přitom ještě tahle hvězda irských hitparád (jejich album vždy obsadilo první příčku) nehrála. A na leden chystají album další. Jejich krajané Wild Promises jsou pak horkou kartou festivalu.

Blue Bird Festival 2015, Vídeň, 26.–28. 11.

26. 11.

Ariel Pink (USA)
Bernhard Eder (AUT)
Rhob Cunningham (IRL)
Polkov (AUT)

27. 11.

GIANT³Sand (USA)
The Wave Pictures (UK)
All the Luck in the World (IRL)
Gabriel Rios (PRI)
Wild Promises (IRL)

28. 11.

Villagers (IRL)
Chloe Charles (CAN)
Lola Marsh (ISR)
Avec (AUT)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.