Bonuse v Brně zítra doprovodí sbor Elpida

Bonus, foto Prokop Hůla Bonusfoto: Prokop Hůla

V rámci výstavy Grey Gold 65+, kterou pořádá Dům umění v Brně, se zítra odehraje speciální vystoupení rapera Bonuse za doprovodu sboru Elpida. Výstava seznamuje návštěvníka s tvorbou žen narozených po druhé světové válce, jež svým působením nezištně a netendenčně formovaly podmínky profesionalizace žen-umělkyň. Koncert se odehraje jako doprovodný program v kulisách výstavy.

Martin Hůla, neboli Bonus a někdejší člen Sporto anebo Ememvoodoopöká, přichystal propojení elektronické hudby a vícehlasého sboru. Při této příležitosti představí s ženským seniorským sborem zhudebněnou poezii českých i světových básníků, interpretována bude báseň anglického básníka Michaela Draytona, a ve zvláštním aranžmá budou provedeny skladby z repertoáru Bonuse i Sporto. Sbor Elpida už dříve spolupracoval s Václavem Havelkou a jeho Please The Trees. Z této spolupráce vzešlo také regulérní album.

Teď je to taková předpremiéra, zásadní to bude na podzim,“ uvádí k spolupráci a dalším plánům Hůla. „Moje motivace je přesunout sbor z role doprovodného tělesa k tomu, aby měl vlastní písničky. A naopak je budu doprovazet já.“ Martin Hůla je známý jako netradiční raper a všestranný hudebník, který byl za svůj debutový počin Konec civilizace oceněn první cenou Apollo.

Vstupné na koncert vyjde na 40 Kč (sleva pro studenty, důchodce a ZTP). Výstava potrvá do 3. srpna.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.