Bratislava a Vídeň se spojují. Waves Central Europe se zaměří na hudbu z Pobaltí

Waves Central Europe Waves Central Europe

Hudební festivalové konference Waves Vienna a Waves Bratislava od letošního roku nově fúzují pod jednotnou hlavičku. Waves Central Europe nenaruší zaběhlou tradici a i tentokrát (již potřetí) se na přelomu září a října paralelně odehrají ve dvou nejbližších hlavních městech Evropy, spojení pod společným jménem však nastiňuje, že načatá spolupráce se ještě více prohloubí.

„Od tohto kroku si sľubujeme vyššiu rozpoznateľnosť najmä z pohľadu zahraničných návštevníkov,” říká Tibor Holoda a za vídeňskou část Thomas Heher dodává: „Zároveň už v názve signalizujeme zameranie na hudobnú scénu strednej a východnej Európy. Viedeň sa za uplynulých 25 rokov etablovala ako brána do novej Európy, chceme naďalej toto spojenie rozvíjať a napomôcť tak ku odkrývaniu všetkého zaujímavého, čo hudobný sektor tejto takmer polovice Európy, ponúka.”

Jako středobod zájmu si pro letošek Waves Central Europe vybrali hudební export Pobaltí, tedy Estonska, Lotyšska a Litvy. Konference se uskuteční 1. října ve Vídni a 2. října v Bratislavě, koncerty se pak rozprostřou mezi 30. září a 3. říjen. Vstupenky lze kupovat na koncertní část (první jména vystupujících zde), konferenční část i na obě části zároveň, mnohé balíčky v sobě navíc zahrnují kyvadlovou dopravu mezi oběma městy.

Waves Central Europe, Vídeň (AT) + Bratislava (SK), 30. 9. – 4. 10. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.