Březnová nabídka Jazz Tibet Clubu čítá Jono McCleeryho, Grandbrothers, Sunnu Gunnlaugs a další

Grandbrothers Grandbrothers

Březen, do klubu vlezem. Olomoucký Jazz Tibet Club představuje program na další měsíc a lahůdek se najde hned několik: křehký islandský klavír, experimentální i moderní jazz, ambientní, elektronikou protkané písničkářství. Stačí prstem zalovit.

Ve středu 2. března bude pokračovat série islandských návštěv na Hané. Do Jazz Tibetu se po pár letech vrátí islandská klavíristka Sunna Gunnlaugs se svým triem. Dospělý, zadumaný a subtilní jazz se zvláštní severskou vyklidněností, který sbírá pozitivní ohlasy jak v Reykjavíku, tak napříč světem, se představí ve své nejaktuálnější podobě, jakou ztvárňuje na poslední Gunnlagsové desce s názvem Cielito Lindo.

Hned o den později, 3. března, čeká Jazz Tibet silný dvojblok v podání GrandbrothersJono McCleeryho. První jmenovaní, dvojice z německého Düsseldorfu, odrážejí nejmodernější vývojové linie současného jazzu a moderního skladatelství – ke klavírním kompozicím míchají elektronické víření tu minimalisticky ambientního, tu techna se dotýkajícího ražení. Jono McCleery, zpěvák se sametovým hlasem finkovského typu, který se v Jazz Tibetu ukázal už při předloňské metamorfóze britských Portico Quartet, se tentokrát vrátí se svou sólovou tvorbou – naléhavým písničkářstvím, které koketuje s kradmou elektronikou a komorními smyčci.

Komu by se pak zachtělo hutných, organických melodií a vskutku početné kapely, může si 26. března vychutnat českou premiéru Beats & Pieces Big Bandu. Čtrnáctičlenný britský ansábl převážně žesťového charakteru naservíruje hutný, nespoutaný jazz, čerpající inspiraci ve všech zákoutích moderní hudby. Tak vytáhněte kalendáře a račte si poznamenávat.

Jazz Tibet Club, Olomouc – program | listopad:

02/03 Sunna Gunnlaugs Trio

03/03 Grandbrothers + Jono McCleery

26/03 Beats & Pieces Big Band

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.