Brněnská filharmonie se spojí s JazzFestem a nabídne koncertní fúzi

Filharmonie Brno Filharmonie Brno

Letos v září debutuje nový festival zřízený Filharmonií Brno ve spolupráci s JazzFestBrno. Během následujících několika měsíců tak zazní v brněnském Besedním domě jazz a world music v podání zahraničních i domácích interpretů v koncertní sérii Jazz&World.  

Zahajující koncert se koná 17. září a obeznámí posluchače s tradiční arabskou hudbou v podání loutnisty Nizara Rohany a jeho spoluhráčů. Na 22. října pak připadá datum sólového koncertu izraelského klavíristy Yarona Hermana a španělská trojice pod vedením tanečníka Ivana Vargase představí své flamenko 11. listopadu.

Koncerty budou pokračovat i následující rok, 13. ledna vystoupí klavírní a saxofonové duo Dana Tepfera a Bena Wendela. Arménskou fúzi v podání Tigrana Hamasyana nabídne další koncert 25. února a jako poslední v této sérii se odehraje 19. března premiéra společného projektu Lenky Dusilové, Doroty Barové a Beaty Hlavenkové.

Vstupenky seženete například přes webové stránky Filharmonie Brno nebo v klasické kamenné předprodeji.

Filharmonie Brno v koncertní sérii Jazz&World, Brno – Besední dům:

17/09/13 Nizar Rohana Trio (Palestina/Francie)

22/10/13 Yaron Herman (Izrael)

11/11/13 Ivan Vargas –Yo Mismo (Španělsko)

13/01/14 Dan Tepfer/Ben Wendel (USA)

25/02/14 Tigran Hamasyan (Arménie)

19/03/14 Dorota Barová, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková (ČR)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.