Brno se pyšní flash mobem Filharmonie Brno

Expozice nové hudby, Brno, 12. - 16. 6. 13, foto Libor Galia Expozice nové hudby, Brno, 12. - 16. 6. 13foto: Libor Galia

Brněnská filharmonie ukazuje, že umí být moderní. Flash mobem, tedy bleskovou akcí, při níž se náhle vyskytne vícero lidí spojených jistou společnou myšlenkou v předem určený čas na předem určeném místě, láká (nejen milostnou zápletkou uvnitř) k návštěvě koncertních síní. Propagace má za cíl oslovit především mladé.

V nákupním centru Vaňkovka se členové orchestru nenápadně vmísili do davu ustrojeni v civilu, v uniformách personálu nebo údržbářů, jen se svými nástroji navíc. Návštěvníky obchodního domu posléze překvapili hrou Smetanovy Vltavy.Nezvyklé provedení symfonické básně řídil šéfdirigent Aleksandr Marković,“ vysvětluje Filharmonie Brno na svých webových stránkách událost, která se seběhla 30. května. „Tím se mimo jiné snažili Brňanům připomenout, že těleso nezkostnatělo a mohou se na ně kdykoliv přijít podívat.

P.S. Podívejte se rovněž na naši reportáž a fotogalerii z nedávné Expozice nové hudby.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.