Chee Chaak Fest potřetí. V hornických koupelnách zazní islandská psychedelie, rakouské shoegaze a mnohem víc

Chee Chaak Fest 2015 Chee Chaak Fest 2015 Libor Galia

Máte už kalendáře na příští rok? Tak nalistujte na 10. června a pište si. To totiž začne třetí ročník Chee Chaak Festu, neodolatelná alternativní veselice, odehrávající se v hornických koupelnách provozu Hlubina v srdci areálu Dolních Vítkovic. Pokud by měl člověk do Ostravy vyrazit jen jednou za rok, mělo by to být právě o tomto datu. Pestřejší místo v popelavém městě aby člověk pohledal, což dosvědčuje i naše loňská fotogalerie.

„Letos to bude více psych,“ oznamuje pořadatelská dvojka Chee Chaak tips a zároveň představuje i první čtyři jména. Psychedelie islandských The Third Sound omámí a rozvlní i bez požití jakýchkoliv halucinogenů (ale nutně jej nevylučuje), rakouské zíránínaboty Snoww Crystal pak přijede ukázat, že nejen česká scéna zažívá silnou reinkarnaci shoegaze. Prim pochopitelně opět budou hrát perly českých klubů, skryté i odkryté. India, projekt Tomáše Kopáčka (Black Tar Jesus) a podmanivý instrumentální zvukový bordel karutrocku a psychedelie, už dávno přesáhl hranice jihočeského regionu, přerovští Kangaroos in Austria, taktéž instrumentální harcovníci, kterým není cizí jak shoegaze, tak ostřejší rocková břitkost, pak hranice svého regionu teprve přijdou překročit. Šance jsou velké.

Lístky budou pravděpodobně jako vždy za hubičku, takže počet výmluv pro neúčast bude jen málo. Chee Chaak pyčo.

Chee Chaak Fest, Ostrava – Dolní Vítkovice, 10.–11. 6. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.