Chief Bromden posílají klip, ohlašují další plány

Chief Bromden Chief Bromden foto: Jonáš Svoboda

„Takovej artroček, jo,” zazní na závěr klipu Chief Bromden, kteří v nelehkém roce 2020 stihli vydat debut, vyprodat dva křty a udělat celé turné. K rychlé a úderné písni Soul Sucker, nespoutané v projevu a nestandardním rytmu, nyní vydali klip. V průběhu roku chystá slovácko-sudetská skupina split, rýsuje se také druhé album.

Chief Bromden, v němž hrají mj. členové Ghost of You či Manon Meurt, většinou skládají na eskapistických soustředěních, během nichž do své tvorby absorbují atmosféru strážnických folklorních veselic i sudetského hospodského undergroundu. „Klip je alternativní snovou budoucností odvozenou z před lety zaznamenané události. Byl realizován společenstvím Cro Magnon, což je tekutý kolektiv pro pohyblivý obraz, jehož existence je sporná,” dodává za klipem stojící Jonáš Svoboda. Halucinogenní estetika přináší extatický zážitek měnící se v tíživou noční můru.

Plánované splitko má vyjít na Dysphoricam Records, vedle Chief Bromden se na něm mají objevit například Tilikum či Absolutně černé těleso. „Za sebe můžu říct, že je to skvělá příležitost odprezentovat zatím nevydaný materiál z nahrávání naší první desky ve spřízněné společnosti,” říká za skupinu Štěpán Pařízek.

První album jménem Slunovrat vyšlo v dubnu 2020 na Full Moon Forum.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.