Colours of Ostrava zasáhne vlna elektroniky, Kiasmos, Actress anebo Unkle Sound

Slow Magic, Brno Slow Magic, Brno Libor Galia

 

Minulý rok se to osvědčilo a letos se to ještě rozvine. Colours of Ostrava bude hrát v barvách elektroniky, které bude věnována speciální stage. „Loňský koncept výběru zaměřeného na to nejzajímavější ze současné elektronické scény jsme se pro velký úspěch rozhodli zopakovat,” uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Letos ale scénu umístíme do většího stanu nedaleko Dolu Hlubina, který bude stejně jako loni sloužit jako oficiální afterparty zóna po uzavření hlavního areálu.

Jako hlavní hvězdy nejen Electronic stage se zjeví islandští Kiasmos (Oláfur Arnalds a Janus Rasmussen), kteří v Dolních Vítkovicích upředou komorní klasickou hudbu minimalistickým technem. Po čtyřech letech se do Česka vrátí také Unkle, a to zprostředkovaně v podobě DJ setu Jamese Lavelleho (Unkle Sounds), ústřední postavy slavné britské triphopové skupiny.

Actress, alias Darren Cunningham, je pak přední elektronický vizionář, jemuž je dle slov organizátorů „těsná každá žánrová škatulka elektronické hudby”. Od posledního alba Ghettoville, které vyšlo na Ninja Tune, přitom už pár let uběhlo. Vůbec poprvé se českému publiku představí Erol Alkan a Rone, do ostravských hutí konečně přijede i Nathan Fake, který se loni pro nemoc omluvil.

Do Ostravy neposledně zavítá také maskovaný hrdina Slow Magic, jehož jsme zachytili během první edice festivalu Echoes v Brně.

Nedávno ohlášených dvanáct jmen na Electronic stage má posléze doplnit ještě zástup jmen tuzemských. Na festivalových plakátech zatím nejvýše září Underworld, Tame Impala, Of Monsters and Men, M83, Thievery Corporation či Slowdive.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.