Cvičme s Kittchenem. Jakub König s Magdalénou Hájkovou opráší Kontakt

Kittchen Kittchen

Jakub König je všestranný umělec, jak je patrné už při letmém procházení se jeho tvorbou. Jednou vede Obří broskev, jednou Kittchen, jednou Zvíře jménem podzim. Do toho píše blogy a vydává komiksy, nejnověji spolu s Magdalénou Hájkovou chystá knihu Cvičme s Kittchenem. Zatímco se čeká na další jeho alba, jal se König remixovat sám sebe.

Kniha je cvičební příručkou, ilustrovanou právě Kittchenem, která navazuje na album Kontakt a nevšedním způsobem tak umožňuje jednotlivým písním nové vyznění. Součástí knihy kromě ilustrací budou také texty písní z alba,” uvádí průvodní zpráva k projektu, který žádá o podporu prostřednictvím Startovače. Cvičme s Kittchenem vznikl na základě nápadu Magdalény Hájkové, který se „osudově prolnul s albem Kontakt”. To je zatím poslední album, které vyšlo pod hlavičkou Kittchen před dvěma lety.

Po dlouhých pokusech Magdalény Hájkové o vydechnutí s relaxační hudbou, „tou zdánlivě relaxační hudbou, která mnohdy svou unylostí spíše zneklidňuje a přivádí k šílenství”, přišlo řešení. Co následovalo, je tedy zkrátka logické, vypráví König: „Magdaléna si ty dobré věci, které objeví, nerada nechává pro sebe. A nabídla mi, že bychom společně vytvořili takovou jednoduchou cvičební příručku, abyste si mohli s Kontaktem zacvičit taky. A nebo si třeba jenom prohlížet obrázky a v klidu přečíst texty, co jste si je zvyklí pobrukovat jen tak letmo.” Hájková tak stojí za cvičením, König za doprovodnými ilustracemi.

Knihu, která instrukce k cvičení pojí s Kittchenovou hudbou, a další obligátní záležitosti lze za podporu projektu získat na Startovači do půlky srpna.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.