Zvíře jménem podzim Zvíře jménem podzim

Zvíře jménem podzim ohlašuje album a první letní koncerty

Česká alternativní superskupina, nebo lépe řečeno stále rozrůstající se orchestr, vydal další singl pod jménem Neděle. Nyní Zvíře jménem podzim ohlašuje eponymní album, které by mělo vyjít v listopadu. Skupinu okolo Jakuba Königa ale bude možné zastihnout už v létě.

Singl, který vyšel před nedávnem, uvádí základní téma skupiny. „Neděle sice na první pohled působí jako ukrutně smutná písnička, ale shodli jsme se, že na konci je skrytá taky spousta naděje,” uvádí König ke skladbě, k níž rovnou vznikl i videoklip. „A že se jako primárně podzimní kapela můžeme v klidu soustředit na melancholicky naladěné jedince, svolávat je na jedno místo a tam společně zpívat smutné hymnické písničky s velkými refrény o naději.”

Ještě předtím, než debut vyjde, přitom bude možné kapelu zastihnout na předpremiérových koncertech na samém začátku prázdnin během festivalu Hradecký slunovrat a ke konci srpna v rámci Marienbad Film Festivalu.

Impozantní výčet spřízněných muzikantů vedle Jakuba Königa (Kittchen) dnes čítá víc jak dvacet jmen. Zvíře jménem podzim „pozřelo celého Aid Kida, Kittchena a duo 27, půlku Kieslowski, Calm Season, Půljablkoně i Post-hudby. Třetinu Obří broskve či Manu. Jednoho zvukaře ze studia 3bees. Grafičku, animátorku a divadelního režiséra.” A zároveň to nevypadá, že by u toho skončilo.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.