Cymbals Eat Guitars říznou Sedmičku, uvedou je Cold Cold Nights

Cymbals Eat Guitars Cymbals Eat Guitars

Čtveřice kamarádů z newyorského Staten Islandu odkazuje pojmenováním své skupiny na Lou Reeda, který měl jednou na otázku, jak jeho vlastními slovy zní The Velvet Underground, odpovědět následovně: činely požírají kytary! To, jak to rezonuje a jak hrob předáka Velvetů pokrývá hřejivá husí kůže, bude možné ohlédnout na konci února v pražském klubu 007.

Cymbals Eat Guitars. Jejich debut vzniká na koleni a je ovlivněn, ostatně jako celá tvorba, jmény jako Pavement, Built To Spill nebo The Wrens. Vzápětí se sice ve skupině, které se daří kloubit slibně znějící indie rock s neméně vyspělými texty, odehraje částečná obměna v osazení, na výjimečnosti druhého alba Lenses Alien to ale nic neubírá, ba naopak: „Deska opět přináší mix indie rocku a shoegazeu s neuvěřitelně komplexními texty a invencí v rámci žánru. O kvalitách přesvědčuje hned první singl a zároveň epický devítiminutový otvírák celého alba Rifle Eyesight (Proper Name), uvádí za pořadatele z Landmine Alert Jakub Jíra s dodatkem, že o koncert téhle party stojí už pět let.

Zatím poslední album, zářijové Pretty Years, se nese na vlně nostalgie. Album, které vzniklo v produkci u nás dobře známého Johna Congletona (The Paper Chase), je inspirováno dobou sedmdesátých let. Navzdory pozitivně laděnému pojmenování se čtvrtým albem nese smutek způsobený smrtí blízkého přítele zpěváka a hlavy skupiny Josepha D’Agostina. Jeho příběhy pořadatelé shrnují a lákají na následovné: „Jeho intimní zpověď v sobě nese odzbrojující dávku melancholie. Nahlédneme do jeho dospívání, prvních lásek a rozchodů a taky ztráty blízkých.” Nostalgií protkaná novinka však nakonec zprostředkovává nadějné vyhlídky.

Americkou čtveřici uvedou Cold Cold Nights, jejichž dřívějšímu pojmenování dominovalo jméno hlavního barda. Tuto změnu nedávno skupina sdružená okolo Jéčka ohlásila singlem, který předznamenal debut. Jejich album (The) Last Summer vyjde již 12. března.

Cymbals Eat Guitars + Cold Cold Nights, Praha – 007, 28. 2. 17

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.