Debut Billow jménem Maps dnes vychází

Billow Billow

Je to pár let, ale už se to nese éterem. Čtveřice z Veselí nad Moravou svému dlouho opečovávanému světoběžníkovi dala jméno Maps. Debut Billow má ve finále devět skladeb, které byly nahrány v různých koutech země, ne zrovna na tradičních místech.

„Ve Varšavě, kde jsme nahrávali ve skříni na oblečení (nebyla úplně malá), v Praze v minikuchyňce (občas jsme museli počkat, až přestanou vrkat holubi), v Bílých Karpatech na chatě za zvuku praskajícího ohně a v Seattlu probíhalo naposloucháváni a posílání připomínek zpět domů,” uvádí Lenka, jejíž hlas se půlhodinovou nahrávkou nese především. Zasněná Maps je zatím dostupná prostřednictvím Bandcampu, odkud lze i stáhnout. „Bude kazeta a v říjnu, pár dní po našem příletu, první koncerty – Praha, Brno, Kyjov, Veselí.”

Jak jsme psali už dříve, ačkoli debut Billow vychází teprve nyní, kořeny kapely lze sledovat až k roku 2009. „Po pár letech fungování se rozpadla a jednotliví členové se vrhli na vlastní projekty, já s Lenkou jsme si založili lo-fi folkové Strangers in the City, Vojta zase synth-folkového Václava J,” dodává Jakub. 

Billow + Pandoo, Praha – Café v lese, 6. 10. 17
Billow + Panda, Brno – Kabinet Múz, 7. 10. 17
Billow, Kyjov – Pražírna Kyjov, 13. 10. 17
Billow + Mimo, Veselí nad Moravou – Kafé v kině, 14. 10. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.