Billow ohlašují debut, posílají další skladbu na cestu

Nahrávání desky v Karpatech, den sedmý. Nahrávání desky v Karpatech, den sedmý. Billow

Zatím stále bezejmenné album čtveřice z Veselí nad Moravou sice postrádá jméno, ale vyjde na konci tohoto léta. Zastřený hlas opředený snovými tóny, to je hlavní poznávací znak skupiny, jejíž členové z někdejších Strangers in the City a dva další se opětovně potkali před třemi lety. Vzápětí také začaly vznikat skladby, z níž první, Galaxie, zněla i naším Echolokátorem.

Debutové album Billow vznikalo za skromných podmínek, bytové nahrávání probíhalo v pražských Nuslích a Kobylisích, později ve Varšavě. Finální nahrávací sessions se odehrály v klidu přírody, na chalupě v Bílých Karpatech. „Ačkoli debut Billow vychází až nyní, kapela začala společně skládat už v roce 2009, kdy v prostoru bývalé kotelny pod veselskou poliklinikou nahrála (a nikdy nevydala) materiál zhruba na tři desky,” uvádí k příběhu skupiny Jakub Zbořil. „Po pár letech fungování se rozpadla a jednotliví členové se vrhli na vlastní projekty, já s Lenkou jsme si založili lo-fi folkové Strangers in the City, Vojta zase synth-folkového Václava J.” 

Václav J. nedávno debutoval, Strangers in the City jsou střídavě u ledu, střídavě letmo září. „Při další, tentokrát pražské reinkarnaci, se všechny tyto kapely v podstatě slily v Billow v.2,” dodává Jakub. Základní kostru písniček má na starost právě on s Lenkou, která stojí za oním tajemným hlasem. Syntezátory, produkci a výsledný zvuk obstarává Vojta, bicí pak Ondra.

Zatímco skladba Galaxie loni byla „čerstvou“ písničkou, Long Drive sahá až k počátkům skupiny. Intimní, křehké melodie, éterické syntezátory, poloakustické a tklivé, psali jsme tenkrát, houpali jsme se. To děláme i u novinky, která napětí zvyšuje, a střídání čerstvých a ověřených kousků má být charakteristické pro celou desku, kombinující čerstvé střípky s těmi přeživšími.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.