Devátá ostravská Indie Session bude kytarová. Přijedou ROLE, Lazer Viking, Psychocandy a Frank Bigsby

Devátá ostravská Indie Session bude kytarová. Přijedou ROLE, Lazer Viking, Psychocandy a Frank Bigsby

Že je rock'n'rolloví mrtev? Ale kdeže. Hned na čtyřikrát se o tom bude snažit přesvědčit devátý díl pravidelných Indie Sessions. Do Ostravy se sjede sebranka, která načrtne hezky od podlahy variace na kytarovou údernost. Od šedesátek až po devadesátkovou garáž. Silné refrény a na zádech uřícený pot.

Prvním do party budou ROLE, garážoví novo-romantici, kteří míří přitažlivě špinavou přímočarostí přímo na komoru a přidávají k tomu hymnické texty, jejichž zachmuřenost nejednoho omotá na první poslech. Momentálně usilovně pracují na debutu, a tak to na koncertě bude nejspíš vířit novými skladbami.

Druhým hostem bude Lazer Viking, ještě nedávno znám jako Boy Wonder & The Teen Sensations, kterému však úspěch v Elle natolik zamotal hlavu, až z toho zaběhl na matriku. Jeho cynický rock'n'roll, po němž se v hrobě obracejí a zároveň si trsají všichni od Elvise po Beach Boys, zase zamotá hlavu pod pódiem. Je to recese? Je to vážně? Tak či onak jsou to hity pro páteční večer jako vyšité.

Přečtete si také:
Czech it: ROLE
Bedekr 13/2015: Boy Wonder & The Teen Sensations – Radical Karaoke

Jestli vám chybí šedesátková psychedelie, pak s Frank Bigsby & His Satanic Majesty už nebude. Zvuková vykopávka, co však ani trochu nekulhá jako zombie, ale nostalgicky zaplavuje endorfiny i bez většího než malého množství drog či alkoholu. Milovníci bordelu a pomádového účesu do první řady.

A co Znojmo? Umí tam dělat i něco jiného než okurky? Myslím, že docela svedou i nespoutaný garážový šrumec britského střihu. Minimálně Psychocandy toho jsou důkazem. Post-punk a indie rock, jak má být.

Indie Session, tentokrát oděna do růžové a s plameňákem jako maskotem, zřejmě i tentokrát připraví příjemnou taškařici. Za stovku v předprodeji (od 14. 3.) a za sto dvacet nebo sto čtyřicet na místě (podle toho, jak brzo přijdete).

Indie Sessions #9, Ostrava – Barrák, 29. 4. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.