Donaufestival prozáří hudbu, hýřit bude i barvami dalších uměleckých odvětví

Pipilotti Rist Pipilotti Rist

Krásu rakouské Křemže už po několik let na jaře podtrhuje jeden z výjimečných festivalů ve střední Evropě. Také letos Donaufestival, událost, která si bere dva víkendy na přelomu dubna a května, prozáří malé město v Dolních Rakousech.

Ojedinělost svátku umění podtrhuje kromě tradičního sepětí festivalového radování s hudebními bohy na pódiu rakouský festival i jinými sférami uměleckého vyjádření. Důraz je přitom kladen na audiovizi a heslo „redefining arts“. Od brzkých ranních hodin návštěvníci vybírají z notně vyčerpávajícího seznamu, jenž čítá mimo jiné výstavy, divadlo i filmy. Nejednou pak půjde o světové premiéry či jejich druhá, na dlouhou dobu jediná představení či instalace.

Z výtvarného umění tak bude možné spatřit význačnou švýcarskou umělkyni Pipilotti Rist, jejíž performance s kamerou zde doprovodí zvukem Hans Platzgumer. Pestrobarevnost říše znaků zde zastoupí světová premiéra Miss Revolutionary Idol Berseker a tendence současného divadla odrazí soubor Rimini Protokoll. Ten přitom bude k zastižení během obou víkendů. Festival probíhá ve spolupráci s kremžskou Kunsthalle, v níž také proběhne velká část mimohudebních, s festivalem spojených aktivit.

Z hlavních lákadel jsme již několik vyhlášených experimentujících vytáhli, pročítat si můžete zde, pokud je vám milejší forma traileru, pusťte si klip výše. V ohledu k nespočtu možností permanentek, zavítejte rovnou na stránky festivalu.

Donaufestival 2015, Krems (AT), 24.–26. 4.; 30. 4. – 2. 5. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.