Druhý ročník Jazz & World Brno se příští týden opět vrátí do Besedního domu

Kiran Ahluwalia, foto George Whiteside Kiran Ahluwaliafoto: George Whiteside

Minulý rok spustila Brněnská filharmonie ve spolupráci s JazzFest Brno cyklus koncertů Jazz & World zaměřený na jazz, vážnou hudbu a world music. První ročník byl hojně navštěvován, řada koncertů byla s předstihem vyprodána. Dramaturgií byli zváni interpreti a skupiny, kteří reprezentovali současnou scénu příslušných žánrů, nešlo tedy o staré projekty, ale o aktuální zvuky světa.

Dne 14. října se cyklus opět vrátí do Besedního domu. Na zahajovacím koncertě rozvedou dialog jazzový klavírista Karel Košárek a hráč klasiky na violoncello Jiří Bárta. Před Vánocemi si ještě poslechneme jazzový kvartet pod vedením izraelské klarinetistky a saxofonistky Anaty Cohen.

Yaron Herman, foto Julien Mignot Yaron Hermanfoto: Julien Mignot

Po Novém roce odehraje 14. ledna sólový koncert francouzský jazzový kytarový virtuóz Sylvain Luc. Na začátku února se vrátí jedna z hvězd minulého ročníku, izraelský klavírista Yaron Herman, který tvoří na hranici popu, jazzu a klasiky, tentokrát však v duu s polským houslistou Adamem Baldychem.

Exotickou lahůdkou bude indická zpěvačka Kiran Ahluwalia, zhudebňující staré perské a pandžábské rytmicko-poetické formy v doprovodu tradičních perkusí a netradiční kytary. Poslední koncert i tentokrát bude patřit premiéře, ve které se představí Emil Viklický, symbol českého klavírního jazzu, s cimbalistkou a folkovou experimentátorkou Zuzanou Lapčíkovou.

Emil Viklický Emil Viklický

Vstupenky je možné rezervovat online na webových stránkách Filharmonie Brno nebo zakoupit v kamenném předprodeji u Besedního domu. K dispozici jsou i permanentky na celé dění.

14/10/14 Bárta, Košárek, Dvorský, Novák, Pomkla

5/11/14 Anat Cohen Quartet

14/1/15 Sylvain Luc

6/2/15 Yaron Herman a Adam Baldych

24/3/15 Kiran Ahluwalia Trio

22/4/15 Zuzana Lapčíková a Emil Viklický

Jazz & World, Brno – Besední dům, 14. 10. 14 – 22. 4. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.