Festival Pohoda chystá největší Pohoda Den_FM

Festival Pohoda chystá největší Pohoda Den_FM

Již tuto středu 17. května pořádá Pohoda Festival ve spolupráci s Rádiem_FM největší Pohoda Den_FM v historii. Prostory Slovenského rozhlasu v Bratislavě rozezní zvučná jména současné hudby od osmé ranní do desáté večerní. Jelikož Pohodě v letošním roce dominují výrazné umělkyně, podobně tomu bude i na Pohoda Dni_FM. Studio 1 svou návštěvou poctí berlínská Dillon se svou tlumenou, temnou elektronikou a především se svým krásným, specifickým hlasem. Dillon připravuje třetí studiové album a turné, v jehož rámci se představí i na Pohodě.

Dále vystoupí současná hvězda slovenského post-folkloru Katarína Máliková. Mnozí její debutové album Pustvopol považují za jedno z nejvýraznějších debutů na slovenské scéně za poslední dobu. Trio zpěvaček pak doplní zasněná Ela Tolstová se svou skupinou Tolstoys. 

Studio č. 5 nabídne kreativní elektroniku v podobě Elektro Guzzi. Techno v sestavě bicí, basa, kytara? Nemožné? Elektro Guzzi vás přesvědčí o opaku. Za zmínku stojí také Barcode DJs, kteří předvedou hudební performance, přičemž jejich hlavním hudebním nástrojem bude čtečka čárových kódů. V „Pětce“ nás čeká také drum'n'bass nálož, kterou nám naservíruje výrazné jméno slovenské exportní hudby B-Complex či rodačka z Piešťan Changing Faces.

Příznivci pop-rocku se můžou těšit na Nvmeri či Saténové ruky, o start dne se postará Panáčik se svým hudebně-vizuálním projektem.  Autentický folklór předvede také Muzička a nezůstane pouze u hudby, Fero a Barbora Morongovci s nimi uskuteční dva taneční workshopy. V premiéře bude možné zhlédnout dokument 20 rokov Pohody, součástí akce bude také literatura (Slam Poetry, Čau o piatej, Dano Majling).

Kromě Pohoda Dne_FM si atmosféru tohoto festivalu budete moci vychutnat také v rámci Pohoda Párty 17. Ta se letos uskuteční 17. října v košické Tabačce a 18. října v bratislavské A4. Hvězdou akce bude izraelská kapela Lola Marsh, která předvedla skvělé vystoupení na Pohodě minulý rok a letos dorazí na slovensko v rámci podzimního turné.

Kdo by stále váhal, zdali na Pohodu jet, či ne, možná ho přesvědčí poslední větší zveřejněné jméno festivalu. Na Pohodě 2017 zahrají The Jesus and Mary Chain. Otcové shoegaze vydali minulý měsíc první album po devatenácti letech. Ovlivnili nesčetné množství kapel a jejich kontroverzní vystoupení jim zařídila nálepku super cool kapely. Po rozpadu v roce 1998 se zdá jejich opětovné spojení k neuvěření. Vidět a slyšet tento comeback bude jistě stát za to.

Pohoda Den_FM, Bratislava – Slovenský rozhlas, 17. 5. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.