Festival Respect slaví dvacet let, Holešovice čeká pestrobarevná hudba a vír tolerance

Festival Respect slaví dvacet let, Holešovice čeká pestrobarevná hudba a vír tolerance Respect Festival 2017

Respect Festival se podvacáté odehraje v půli července na pražském výstavišti v Holešovicích. Za cíl má opět vytvořit z tamního prostředí oázu tolerance plnou hudby ze všech světových stran. Oslavy to budou velké, po dva dny bude znít podmanivá hudba z Bretaně, hudba z kraje lovců, oksitánské balady středověkých kacířů i kořeny amerického blues v africké hudbě. Tomu budou korunovat Junun, mezinárodní projekt, u jehož vzniku stál britský kytarista Johny Greenwood.

„Náš festival je od počátku platformou pro kulturní diverzitu, mapujeme hudbu nejen jako umělecký fenomén, ale jako nástroj boje za svobodu, toleranci a pochopení mezi lidmi,“ uvádí za Respect jeho šéf Borek Holeček. „Zářným příkladem je projekt Junun, harmonické propojení odlišných kultur i spirituálních rovin – sofijských mystiků, extatických zpěvů qawwali i textů v hebrejštině a v jazycích indického subkontinentu. Základ tvoří elitní muzikanti z indického Rajasthanu. Supervizory projektu jsou izraelský hudebník a básník Shye Ben Tzur, Johny Greenwood z Radiohead (který ovšem v Praze s kapelou nevystoupí) a producent Radiohead Nigel Godrich.”  

Těšit se návštěvníci tohoto festivau mohou dále na malijskou zpěvačku z kraje lovců Na Hawa Doumbia, afro jazz Futur či Ali Farka Touré Band s Afelem Bocoumem, vizionářský Balanescu Quartet a další. Nejde jen o hudbu, halasí se pořadatelé, stánky četných neziskových organizací představí konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru. Podrobnosti o vystupujících a další praktické informace nabízí stránky festivalu.

Respect Festival 2017, Praha – Výstaviště Praha, 17.–18. 7. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.