Festival United Islands ohlásil kompletní program

United Islands of Prague 2010 United Islands of Prague 2010

Pořadatelé pražského open air festivalu United Islands, který se bude konat 20. – 22. června v historickém centru Prahy, už dříve oznámili, že se rozrůstá počet lokalit, kde se letos koncerty uskuteční. Hlavní stage a Radio 1 stage bude umístěna v Kinského zahradě, kde zazní hudba z žánrů jako indie rock, pop, nujazz, elektronika, ambient i nu-folk. Na Petřín mohou zamířit fanoušci klasického rocku, blues a folku, bude zde Garage a Folk Stage. Prostory Kampy budou patřit world music, tedy různým žánrům od polského folklóru přes klezmer až po španělskou či africkou hudbu. Nyní festival ohlásil kompletní program.

Během tří dnů zahraje na United Islands 195 hudebních projektů, které vystoupí na sedmi scénách a v deseti klubech. Na hlavní stagi v Kinského zahradě se představí novozélandská skladatelka a hudebnice Princess Chelsea, izraelští indie-rockeři Acollective, britští Citizens!, estonská parta Tenfold Rabbit a z českých zástupců jim společnost budou dělat Zrní, Sunflower Caravan nebo Čokovoko. Na dalších stagích návštěvníci uvidí Brity We Were Evergreen, irskou "Björk" Cathy Davey, Floexe, Kittchena, Midi Lidi, Nylon Jail, Kieslowski, Plastic People Of The Universe, řadu polských kapel a mnoho dalších.

Z geograficky zaměřených hudebních bloků United Islands chystají jeruzalémský, polsko-východní, skandinávský a rakouský a jako další specialitu také desítku vybraných domácích kapel. V pátek (21. června) bude Petřín patřit oslavě nedožitých 80. narozenin Olgy Havlové a v sobotu (22. června) projektu Chicago Prague Blues band. JazzDock uvítá všechny fanoušky jazzu. Letošní novinkou je hudba i po desáté hodině večerní, o niž se postarají přední evropští producenti a projekty. Pozdní večerní program bude probíhat v klubech.

Vstup na všechny koncerty bude zdarma a celý prostor pro konání akcí bezbariérový. Podrobnější informace a seznam účinkujících najdete na oficiálním webu festivalu.

United Islands České spořitelny, Praha: Kampa, Petřín, Újezd, Kinského zahrada, 20. - 22. 6. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.