Fleet Foxes zahrají na podzim ve Vídni

Fleet Foxes Fleet Foxes

Jedna z největších hvězd současného folku, seatleská formace Fleet Foxes, se v rámci svého podzimního turné po Evropě ukáže v rakouské metropoli Vídni.

Kapela kolem frontmana Robina Pecknolda poprvé zaujala širší veřejnost před třemi lety, kdy vydala nejprve EP Sun Giant obsahující veleúspěšný singl Mykonos (ten se objevil kupříkladu i v komedii Na doraz) a za další dva měsíce se přihrnula se svým eponymním debutem. Ten si rázem podmanil desetitisíce fanoušků a samotnou kapelu katapultoval mezi jedno z nejžhavějších uskupení folkové scény.

Druhotina Helplessness Blues, která se na pulty dostala letos, byla původně plánována již na rok 2009. Nicméně nahrávání, které mělo podle Pecknolda trvat co nejkratší dobu (vzorem mu bylo album Astral Weeks od písničkáře Van Morrisona) se kvůli jeho přílišné péči vymklo natolik z rukou, že si kapela kromě obrovského zpoždění musela okusit také velkou finanční ztrátu.

Nakonec se však dá říci, že konečný výsledek za tyto útrapy stál. Co se týče struktury písní či melodií, kapela se v porovnání s debutem posunula o znatelný krok dál a přinesla mnohem pokročilejší a složitější nahrávku, což potvrzují také všudypřítomné pozitivní ohlasy. Jak zní Fleet Foxes naživo můžete sami okusit 15. listopadu ve vídeňské hale MuseumsQuartier.

Vstupenky jsou k dostání v síti OE-Ticket za 28,40 € či v české pobočce sítě Eventim za cenu 798 Kč.

Fleet Foxes, Wien (AT) - MuseumsQuartier - 15. 11. 11

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.