For You Katrina v září debutují, posílají klip

For You Katrina – Magdalena For You Katrina – Magdalena

Bájemi a pověstmi se dá přetvářet světoběžná tajemnost For You Katrina. Zatoulaná severská laň, které nejde vidět do očí, se zjevuje prvním klipem k hymnu Magdalena. Ten předjímá regulérní album, které vyjde po loňském EP Demo(n)s For You.

Na základní otázky For You Katrina nenabízí jednoduchou odpověď. Kdo? Není důležité. Kolik? „Spočítat je všechny, to by snad ani nebylo možné.“ I samotná kapela – kterou dnes Jan Durina, slovenský lovec Aktaión, zakládá – je uváděna v uvozovkách. Až se do strun zaboří a vystoupí před zraky smrtelníků, o bubny se bude starat laň. V případě Duriny, na jehož kouzla se jeden těší, byť prenatálně neví proč, není důvod nevěřit. Skladba a její klip přechovává nádech dechberoucích ozvěn z jiných světů, zmiňovaných zpravidla u seveřanů Fever Ray (blízká tím nelidským hlasem) anebo iamamiwhoami (tím tajem okolo jednotlivých přísad); sama o sobě vypráví bájný příběh o Magdaleně, v němž se  „propadnu svůdkyni, která se mi vzápětí zase ztratí“.

Black heaven wraps her arms around me

Black heaven says from the crowd she chose me

Says it's time to leave the body

Liquid skins follow the darkened rays

Durinovy fotografie se tudy klenou v promlouvající a hýbající se kousky. Jako fotografJan Durina blízko k spolku Fathermother. Je takto příhodné, že jeho první holubicí, která už není tak docela Fiordmoss, se stala právě For You Katrina. Eponymní debut vyjde u Fathermother 30. září jako CD v limitované edici. Obsáhne 15 skladeb, z jejichž veršů lze číst výše.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.