Houpací koně mají venku album Desolation Peak

Houpací koně Houpací koně

Osm písní o Jacku Kerouacovi, stejně jako o nich samých, tak ohlašují z Ústí nové album Houpací koně. „Cokoli, co přivane vítr. Oko za zub,” dodávají. Desolation Peak bude k dispozici ve všech možných formátech.

„Začali jsme na něm dělat pár týdnů potom, co vyšly Přátelé,” uvádí skupina. „Písničky nám ale tentokrát zněly trochu jinak, ke všemu je samo od sebe začlo spojovat jedno téma, až se nám pod rukama postupně objevilo něco jako filmové album, kde každá píseň je krátkou epizodou ze života jedný postavy. Rozkládací hudební knížka věnovaná chlapovi, který je teď sice z módy, ale nepřestal být symbolem různých věcí. Mimo jiný taky nesmiřitelný chuti žít naplno, i když je to často pěkně těžký. Je to naše vidění romantiky s kopřivama pod železničnim nadjezdem.”

Stranou koncertů? „Není jiný cesty, budeme on the road, od února do léta, a co bude dál, se uvidí,” slibují zatím nekonkrétně Houpací koně, které bude možné zastihnout nejméně ve všech velkých městech. Pusťte si Desolation Peak, „zhasněte a sněte, okolnosti bytí jsou pěkně úžasný”.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.