Houpací koně napsali nový singl pro Apačku

Houpací koně Houpací koně Libor Galia

Nová deska Houpacích koní se blíží a kapela kolem Jiřího Imlaufa ji předesílá dalším singlem. Mapy jsou tradičně trudnomyslné a kytarově řízné, nezvykle protkané saxofonem a nesou v sobě vzpomínku na Apačku. „Je nám smutno po Apačce. Na konci loňskýho května jsme tady v Ústí hráli na zavíracím večeru Mumie a chvilku po koncertě se Jana najednou vzadu na konci baru mihla. Musela jet, řekli jsme si pár slov a byla pryč. Větroplach, se kterým bylo člověku dobře, vždycky bylo najednou tak zřetelný, že se má žít naplno, neprochrápat čas… Jak to všechno napsat, aby patos nezazdil to hlavní? Udělali jsme pro ni písničku, třeba by se jí líbila, třeba ne, ale je nám po tý skvělý holce smutno,“ provází skladbu text na bandcampu.

Čas letí a 30. července to byl přesně rok, co Jana Apačka Grygarová tragicky zahynula při sestupu z bájného kavkazského Kazbegu. Apaččin manžel Lukáš Grygar v ten den vypustil na internetu hrubou verzi dokumentu Buď promotérkou, který měl původně fungovat jako doprovod k plánovanému seriálu. „Dneska je z natočenýho materiálu torzo možnýho, o který se dělím i proto, že právě takhle jste Janu mnozí poznali, a právě takhle by chtěla, abyste na ni nezapomněli,“ píše Grygar a vzpomínka na Apačku je o to intenzivnější.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.