Houpací koně vydali singl, album na podzim

Houpací koně Houpací koně Krystína Císařová

Čeští hudebníci si začínají vyřizovat účty. Nedávno tak učinili PSH, kteří si vzali na mušku migrační krizi, a nyní trochu poetičtěji přichází singl z Ústecka. Dle slov zastupujícího labelu ve špičkově kvalitě, zprostředkovaný skrz Bandcamp níže. Houpací koně se mají vrátit na podzim.

Svět se točí čím dál rychleji, točí se hlavy, točí se pivo, filmy, desky, osudí a osudy, a my pracujeme na naší nové desce,” uvádí se v průvodní zprávě. Tohle je první singl, po němž má lákat ještě několik dalších. Nové, zatím bezejmenné album má za cíl postihnout to, co skupina kolem Jiřího Imlaufa právě zažívá. „Ten pocit, že rok po konci Mumie je všechno jinak. Major Tom zůstal na oběžný dráze, major Zeman se neomluvil, lovci kožešin dostali Oscara, Trump vede, Británie chce vykopat další kanál, Stouni hráli na Kubě, v Kanadě hořely lesy, Lesbos, gumový čluny, dilatace času, českej džihád, zachytili jsme vlny ze srážky dvou černých děr.” Ne zrovna optimistické vyhlídky skupiny, která už má na koncertních prknech zkušenost delší jak čtvrt století. Jestli se na novince má objevit také loňský Suez/50 na 50, to je v současnosti neznámé.

Album Everest vyšlo roku 2013. Záznam nahrávacího procesu zprostředkovává facebookový profil skupiny.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.