Interaktivní přehlídka audiovizuálního umění LABoratory 2018 udeří opět na začátku května

LABoratory 2017 LABoratory 2017

LABoratory slibuje znovu proměnit bývalý průmyslový areál ve specifický kulturní prostor, který mohou návštěvníci postupně objevovat nejen při rozvíjení svých uměleckých zájmů, experimentování či setkávání se s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. Interaktivní přehlídka audiovizuálního umění proběhne v pardubických automatických mlýnech ve dnech 4.–6. května.

Třídenní program nabídne koncerty, workshopy, výstavy, filmové projekce, zvukové a obrazové instalace, performance, tematické prezentace či diskuze nad rozmanitými podobami současného umění a audiovizuální kultury. Jedním z témat tohoto ročníku je Umění na periferii, které reaguje na činnost menších pořadatelů v regionech a klade otázky, jak lze aktivně vytvářet kulturu i mimo přirozená centra dění. „Tuto skutečnost bude odrážet i celá řada zajímavých hostů tuzemských i zahraničích. LABoratory již ve svém názvu obsahuje tvůrčí experiment, jenž v tomto případě záměrně maže hranice mezi účastníkem, divákem a tvůrcem. Součástí tohoto procesu můžete být i vy,” dodávají pořadatelé.

Bohatý program se jmény jako Lightning Glove, Sýček, Wrong Dials, Jano Doe a mnohé další už dnes v Pardubicích uvede warm-up party se Space Love a Lowmoe, jejíž jednou polovinou je i Nela Bártová, jedna z našich redaktorek, která v Pardubicích bude také vystavovat. Čímž mimo jiné naznačujeme, že vedle hudby bude k vidění mnoho dalšího. Konkrétní představu nabízí stránky festivalu, případně také naše reportáž z loňského ročníku.

LABoratory 2018, Pardubice – Automatické mlýny, 4.–6. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.