Itch My Ha Ha Ha vrcholí: Astronautalis, Rickolus, Bulbul a mnozí, mnozí další

Astronautalis Astronautalis

Pořadatelské aktivity sdružení Itch My Ha Ha Ha ohlašují předčasné Vánoce, jejich stejnojmenný „průběžný festival” totiž čeká hřeb sezóny. Nedaleko železnice, jen pár kroků od místa, kde vlakům dáte dobrou noc, a s nesrovnatelným výhledem na Petrov, uprostřed mezi vysněným Jižním centrem a centrem současným, se odehraje jednodenní festival, a to v industriálem nasáklých halách Malá Amerika. Těšit se lze na třináct jmen, jimž vévodí Astronautalis.

Jak už se (nejen) Brno přesvědčilo, Astronautalis umí vyprodat i sám. Není tedy divu, že se od posledně přesouvá z klubových prostorů za větším. Jméno amerického neortodoxního rapera českému hudebnímu nadšenci netřeba představovat – suverénní rapování na soulovém podkladu a autentický rockový drive, tentokrát s očekáváním ochutnávek z připravovaného alba. S sebou bere Astronautalis krajana z Floridy Rickoluse, který se v Česku ukázal mj. po boku Leto. „Společný mají i šarm, drive a schopnost tnout do toho živého, co dělá naše životy neobyčejnými,” uvádí průvodní zpráva k dvojici, která má za sebou kromě několika turné na kontě také split.

Bavit by mělo také šamanské techno RSS Boys, projekt kombinující analogový hardware s elektronickými bicími. „Jejich umělecká stylizace je cvičením v anonymitě, abstrakci a nejistotě. RSS B0YS se nebojí ztrácet v hlubinách internetu, strach ale nemají ani z toho vystoupit z řady nekompromisním dvojitým albem HDDN,” uvádí k polské skupině pořadatelé. Wilhelm Bras, rovněž Polák, občanským jménem Pawel Kulczyński, sice začínal u metalu a noisu, nyní se však už několik let věnuje abstraktní analogové elektronice, kterou tvoří a hraje na vlastní rukou sestavené syntezátory. „Kulczyński se realizuje taky jako designér a výtvarný umělec, často v souznění se svou hudbou.”

 Itch My Ha Ha Ha… navazuje na stejnojmennou úspěšnou klubovou akci a rozvíjí její hlavní hudební a párty program o workshopy, přednášky a diskuze na aktuální hudební témata se zahraničními odborníky a hosty. Je společným projektem klubů Kabinet MÚZ a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, které v Brně dlouhodobě rozvíjí a podporují nemainstreamovou hudební scénu – se zájmem o její interprety i fanoušky.

A rakouští Bulbul? Špinavá, rozverná a opojná hudba. „Neortodoxním rockerům Bulbul vane do zad příznivý vítr. Jednou má podobu spolupráce s KK Nullem z japonských noiserockových ikon Zeni Geva, jindy záštitu vydavatelství Exile on Mainstream, vždy pak bicí pohon jedinečného DD Kerna,” uvádí za pořadatele Viktor Palák. DD Kern je Brněnským známou postavou – kromě toho, že hrává s Poisonous Frequencies (tedy Federselem a Petrem Vrbou), byl také nedávno k slyšení s Philippem Quehenbergerem. Pokud byste to nemohli vydržet, doporučujeme jako lákadlo naši toxickou fotogalerii.

Steffen Bennemann je jediný zástupce našich západního sousedů a „mužem stojícím za (i v Česku) vyhlášeným letním open air festivalem Nachtdigital, dramaturgem a rezidentem lipského klubu Distillery a v neposlední řadě majitelem labelů 1 Bit Wonder a Holger.” Českou scénu na Malé Americe zastoupí Schwarzprior, Click Joe anebo Ventolin, tu slovenskou pak Jacques Kustod a Break!Fast. Kompletní výčet jmen naleznete na konci zprávy.

Další díl „průběžného festivalu” proběhne s Rangeklods a Mouse On Mars 12. prosince v Kabinetu Múz. Jak dal navíc tušit nedávný díl malinglistu Itch My Ha Ha Ha, ani toto výjimečné spojení nemá být tečkou za touto sezónou – máme se na co těšit i na začátku příštího roku, kdy má průběžný festival v únoru vyvrcholit nejen obrazně. Lístky na Malou Ameriku jsou (kupodivu) stále k dispozici.

Itch My Ha Ha Ha: Astronautalis + Bulbul + RSS B0YS + Ventolin + Steffen Bennemann + Rickolus + James Welburn + Wilhelm Bras + HRTL + Click Joe + Jacques Kustod + Break!Fast + Morfeus, Brno – Malá Amerika, 27. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.