Jazz Tibet Club se zářím ožívá, sezónu začne se Slnko Records a Moddim

Katarzia Katarzia Martina Mlčúchová

Olomouc už brzy opět zasytí kvalitní koncertní stravou. Po letní přestávce se totiž se začátkem semestru probouzí tradiční Jazz Tibet Club a jak je ve zvyku, podzimní sezóna bude stát v jeho podání za to. Vydatné zářijové menu přitom naservíruje ve dvou po sobě následujících dnech.

V úterý 27. září nabídne hned trojkoncert ve spolupráci s magazínem Full Moon a slovenským labelem Slnko Records. Návštěvníci se ten večer mohou těšit na křehce drzé zpovědi slovenské písničkářské divy Katarzie, která představí jednak nové album Agnostika, jednak novou koncertní kapelu. Svou světovou jazzovou modernu následně zahrají Talent Transport, jimž jsme se nedávno podrobně věnovali v naší rubrice Czech it. A v neposlední řadě pak sólově vystoupí bubeník Unny Jakub Šimanský se svou kytarovou tvorbou s příchutí amerického kovbojství.

O den později, 28. září, se do Jazz Tibetu vrátí stará známá skandinávská návštěva. Moddi, zasněný vlasatý skřítek z odlehlého norského severu, předloni přijel do Olomouce vlakem. Nyní sice dorazí typičtěji, avšak s o to atypičtější deskou. Před týdnem totiž vydal album Unsongs, kolekci písní non grata, kterou se snaží upozornit na nesvobodné režimy napříč světem.

A to vše je jenom začátek. Prolog, který vyústí nabitým říjnem, listopadem a prosincem. O všem vás ještě budeme podrobně informovat, ale namátkově vyberme lákadla v podobě WWW, Midi Lidi, Sophie Hunger, Longital a Priessnitz.

Jazz Tibet Club, Olomouc | září:

27/09 Katarzia + Talent Transport + Jakub Šimanský

28/09 Moddi

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.